Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Ekstraklasa: Będą zmiany, ale ESA 37 zostaje!

15.02.2018 17:53
sport

Ekstraklasa od sezonu 2019/2020 rozgrywana będzie w oparciu o nowe zasady. Zmiany dotyczą przede wszystkim liczby klubów, które będą spadać do niższej ligi.

Ekstraklasa: Będą zmiany, ale ESA 37 zostaje! fot. PAP/EPA

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Jak poinformował "Przegląd Sportowy", Ekstraklasa i Polski Związek Piłki Nożnej zdecydowały, że tzw. system ESA37 pozostanie na kolejne lata. W lidze nadal występować będzie 16 zespołów, które rozegrają 30 kolejek w sezonie zasadniczym i 7 kolejnych w grupach - mistrzowskiej i spadkowej.

Ważna zmiana dotyczy natomiast liczby klubów, które będą spadać do niższej ligi. Od rozgrywek 2019/2020 aż trzy drużyny będą żegnać się z najwyższą klasą rozgrywkową w Polsce (obecnie spadają dwa kluby). Z I ligi do Ekstraklasy awansują trzy zespoły - zwycięzca ligi i zespół z drugiego miejsca bezpośrednio, drużyny z miejsc 3-6 rozegrają baraże o awans.

Zwiększą się także wymogi licencyjne. Jako przykład Tomasz Włodarczyk z "PS" podaje Sandecję Nowy Sącz, która wobec braku stadionu przystosowanego do gry w najwyżej lidze, zostałaby w I lidze, a awans wywalczyłaby drużyna, która zajęła kolejne miejsce.

RadioZET.pl/Przegląd Sportowy/AN

Oceń