Ekstraklasa: Zmiany w Wiśle Kraków, prezes Wisłocki zrezygnował

Andreas Nicolaides
02.07.2019 20:04
Wisła Kraków
fot. PAP/EPA

Rafał Wisłocki zrezygnował z funkcji prezesa Wisły Kraków SA, która posiada zespół występujący w piłkarskiej ekstraklasie. W jego miejsce do zarządu powołany został Piotr Obidziński, który do czasu uformowania ostatecznego składu zarządu będzie pełnił obowiązki prezesa.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Wisłocki, który kierował spółką od 4 stycznia, został 13 czerwca wybrany przez walne zgromadzenia prezesem Towarzystwa Sportowego Wisła i nie chciał łączyć obydwu funkcji, gdyż jak przyznał w wypowiedzi dla oficjalnej strony klubowej, "jest to jest bardzo trudne, a konflikty interesów pojawiające się w trakcie pracy mogłyby przynieść rozwiązania krzywdzące którąś ze stron".

Kim jest Piotr Obidziński?

Obidziński jest absolwentem University of Quebec w Montrealu, Uniwersytetu Warszawskiego oraz Ostfold University College w Halden. Pracę w Wiśle rozpoczął w styczniu tego roku i pełnił funkcję prokurenta oraz pełnomocnika zarządu ds. restrukturyzacji.

Właścicielem Wisły Kraków SA formalnie jest Towarzystwo Sportowe Wisła, ale spółką – zgodnie z podpisaną 19 lutego umową - zarządzają: Jakub Błaszczykowski, Tomasz Jażdżyński i Jarosław Królewski, którzy uratowali ją przed bankructwem udzielając czteromilionowej pożyczki. Mają też prawo decydowania o losie jej akcji.

RadioZET.pl/PAP/AN