Ekstraklasa: 15-latek zadebiutował w Wiśle Kraków, wygrana Zaglębia Sosnowiec

25.04.2019 22:37

Zagłębie Sosnowiec pokonało na własnym stadionie Wisłę Kraków 2:1 w czwartkowym wieczornym meczu grupy spadkowej. W zespole Białej Gwiazdy zadebiutował 15-letni Daniel Hoyo Kowalski, który zagrał na środku obrony.

Zagłębie Sosnowiec - Wisła Kraków fot. PAP

Wisła Kraków objęła prowadzenie już po swojej pierwszej akcji, zakończonej strzałem z półobrotu Krzysztofa Drzazgi. Potem okazje do podwyższenia prowadzenia mieli Marko Kolar, Rafał Pietrzak i Paweł Brożek, ale za każdym razem skutecznie bronił Dawid Kudła.

Sosnowiczanie odpowiedzieli niecelną „główką” Giorgio Gabedawy i zbyt lekkim uderzeniem Mateusza Możdżenia zza pola karnego. Pomocnik Zagłębia poprawił się cztery minuty po przerwie, pokonując Mateusza Lisa potężnym uderzeniem w „okienko”.

Po wyrównaniu wyraźnie ożywili się miejscowi kibice, a piłkarze trenera Valdasa Ivanauskasa ruszyli do przodu. Okazję do zdobycia drugiego gola miał wprowadzony na boisko po przerwie Olaf Nowak, przegrał jednak pojedynek sam na sam z bramkarzem. Po chwili kolejną sytuację, po podaniu Vamary Sanogo, wychowanek Wisły już wykorzystał.

Rozpędzone Zagłębie nacierało nadal i kilka razy było blisko zdobycia trzeciej bramki. W 89. minucie Mateusz Lis obronił strzał Żarko Udoviczica z kilku metrów, a po chwili gospodarze mogli się cieszyć z wygranej.

Zagłębie Sosnowiec - Wisła Kraków 2:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Krzysztof Drzazga (5), 1:1 Mateusz Możdżeń (49), 2:1 Olaf Nowak (57).