Ekstraklasa: Cenne zwycięstwo lidera

16.03.2019 20:34

agłębie Sosnowiec przegrało na własnym stadionie z liderem Lechią Gdańsk 0:1 w sobotnim meczu 26. kolejki. Jedynego gola zdobył Daniel Łukasik z rzutu wolnego.

Zagłębie Sosnowiec - Lechia Gdańsk fot. PAP

Gdańszczanie szybko objęli prowadzenie po rzucie wolnym tuż zza pola karnego, precyzyjnie wykonanym przez Daniela Łukasika. Później na boisku nie było widać różnicy dzielącej oba zespoły w tabeli. To sosnowiczanie częściej mieli piłkę i do przerwy stworzyli więcej sytuacji podbramkowych. Najlepszych nie wykorzystali Piotr Polczak i Szymon Pawłowski. Obaj strzelali z bliska, pierwszy trafił w poprzeczkę, drugi spudłował.

Zagłębie Sosnowiec - Lechia Gdańsk: Wiele okazji gości

Drugą cześć obiecująco zaczęli piłkarze Lechii. Po dwóch minutach mogło być 0:2, bo po „główce” Jakuba Araka bramkarza Zagłębia uratowała poprzeczka.

Później do głosu doszli znów podopieczni trenera Ivanauskasa, jednak nie potrafili skutecznie zakończyć swoich akcji. Najwięcej problemów obronie Lechii sprawiał Pawłowski.

W 60. minucie kontrę wyprowadzili przyjezdni i Flavio Paixao z kilku metrów strzelił głową wprost w ręce Lukasa Hrosso.

Mecz był otwarty, sporo się działo pod obiema bramkami. W 70. minucie zmoknięci kibice Zagłębia już widzieli pewnie oczami wyobraźnie piłkę w siatce po uderzeniu Mateusza Możdżenia, tyle, że ta odbiła się od poprzeczki.

Podobny skutek miał strzał Jarosława Kubickiego po drugiej stronie boiska.

W końcówce groźniejsza była Lechia, zdobyła dwa gole, nieuznane przez sędziego z racji spalonych. W 90. minucie bramkarz gospodarzy wygrał pojedynek sam na sam z Arturem Sobiechem, w rewanżu z bliska w boczną siatkę trafił Żarko Udovicic i mecz skończył się wynikiem 0:1.

Zagłębie Sosnowiec - Lechia Gdańsk 0:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Daniel Łukasik (8-wolny).