Ekstraklasa: Niewykorzystana szansa rewelacji rozgrywek

16.04.2018 20:20

Wisła Płock zremisowała u siebie z Wisłą Kraków 2:2 w meczu 31. kolejki Ekstraklasy. Tym samym nie wykorzystała szansy na zbliżenie się do czołówki, która w większości traciła punkty w ten weekend.

Wisła Płock fot. PAP/EPA

Spotkanie otworzyła "Biała Gwiazda" za sprawą trafienia Jakuba Bartkowskiego. Do wyrównania doprowadził kilka minut później Alan Uryga, ale jeszcze przed przerwą goście znów wyszli na prowadzenie. Tym razem do siatki trafił Tibor Halilovic. Wynik meczu na 2:2 samobójczym trafieniem ustalił tuż po przerwie Tomasz Cywka.

Gdyby Wisła Płock wygrała w poniedziałek, wskoczyłaby na 4. miejsce w tabeli i do liderującego Lecha Poznań traciłaby tylko trzy punkty. Po remisie z "Biała Gwiazdą" ma 50 "oczek" i zajmuje 5. pozycję. Tyle samo punktów ma czwarty Górnik Zabrze. Wisła Kraków jest ósma (45 punktów).