Ekstraklasa: Wisła Płock zremisowała z Górnikiem na zamknięcie 1. kolejki

Andreas Nicolaides
22.07.2019 20:05
Wisła Płock - Górnik Zabrze

Remisem 1:1 zakończyło się starcie Wisły Płock z Górnikiem Zabrze. To spotkanie zamknęło 1. kolejkę nowego sezonu Ekstraklasy.

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, choć okazji do zdobycia goli nie brakowało. Najlepszą zmarnował w 15. minucie Igor Angulo, który nie trafił z rzutu karnego. Dobrą interwencją popisał się w tej sytuacji Bartłomiej Żynel.

Tuż po zmianie stron prowadzenie objęła Wisła, która także otrzymała rzut karny. Na bramkę zamienił go Dominik Furman.

Na 15 minut przed końcem za zmarnowaną "jedenastkę" z pierwszej połowy zrehabilitował się Angulo i ustalił wynik meczu na 1:1.

Ekstraklasa: Jagiellonia liderem po 1. kolejce

Po 1. kolejce Ekstraklasy liderem tabeli jest Jagiellonia, która 3:0 pokonała Arkę Gdynia. Wisła Płock i Górnik, obok Cracovii, Piasta, Lecha i Zagłębia Lubin, zajmują wspólnie 5. pozycję.