Ekstraklasa: Piast powstrzymany w Płocku, samobójczy gol w końcówce

27.10.2018 18:03
Wisła Płock - Piast Gliwice

Wisła Płock zremisowała z Piastem Gliwice 1:1 w meczu 13. kolejki polskiej ekstraklasy. Samobójczą bramkę na sam koniec spotkania zdobył Jakub Czerwiński.

Pierwszy kwadrans spotkania rozgrywany był pod dyktando gospodarzy, którzy konstruowali akcje i próbowali pokonać Jakuba Szmatulę. W 16. minucie rywale przeprowadzili pierwszą groźną akcję. Mateusz Mak z pola karnego strzelił prosto w Thomasa Daehne. Zdaniem sędziego mógł być faul, ale VAR wykluczył podyktowanie rzutu karnego.

W 25. minucie celny strzał oddał zza linii pola karnego Giorgi Merebaszwili. Strzał sprawił dużo trudności bramkarzowi Piasta, który musiał wybić piłkę za bramkę. W 40. minucie goście dwukrotnie zagrozili bramkarzowi Wisły. Najpierw Piotr Parzyszek minął Marcina Warcholaka i oddał groźny strzał, a chwilę później po błędzie Damiana Rasaka strzelał Joel Valencia. Daehne nie dał się jednak zaskoczyć.

Po przerwie goście nadal atakowali. Nagrodą za dominację na boisku był gol zdobyty w 61. minucie. Tom Hateley ni to strzelał, ni to podawał i w ostatniej chwili lot piłki zmienił Parzyszek, który umieścił ją w siatce.

Wisła była coraz bardziej bezradna, nie potrafiła nawet zorganizować akcji. Jednak w doliczonym czasie gry wyrównała. Stilic wykonywał rzut wolny w pobliżu narożnika pola karnego, a w zamieszaniu piłkę do własnej bramki wpakował Jakub Czerwiński, mocno naciskany przez Karola Angielskiego.

Najjaśniejszym punktem w drużynie Wisły był bramkarz Thomas Daehne.

Wisła Płock - Piast Gliwice 1:1 (0:0)

Bramki: 0:1 Piotr Parzyszek (61), 1:1 Jakub Czerwiński (90+2-samobójcza).