Ekstraklasa: Ujawniono dług Wisły Kraków. Kosmiczna kwota

Maciej Walasek
16.07.2019 20:54
Wisła Kraków
fot. Jan GRACZYNSKI/East News

Wisła Kraków od dłuższego czasu boryka się z problemami finansowymi. Klub z małopolski przez cały czas stara się spłacić dług, który wynosi ponad 30 milionów złotych.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Wisła Kraków pod koniec ubiegłego roku próbowała znaleźć nowego właściciela. Białej Gwieździe groziła upadłość, ale na szczęście po kilku tygodniach sytuacja klubu ustabilizowała się. Mimo że wciąż wielokrotny mistrz Polski ma kilka problemów, Wisła odzyskała równowagę i może działać na prawidłowych zasadach.

Piotr Obidziński, pełniący obowiązki prezesa Wisły Kraków przyznał, że po szybkiej restrukturyzacji udało się poukładać sprawy i opracować długoterminową strategię.

Jakub Błaszczykowski przedłużył kontrakt z Wisłą Kraków

- Jest oparta na filarach sprzedaży biznesowej, sprzedaży detalicznej, poszukiwaniu sponsora, zyskownej polityce transferowej i jednym związanym z zadłużeniem. Czeka nas praca od podstaw. Sytuacja nadal wymaga od nas oszczędzania w weberowskim duchu kapitalizmu, skromności i oglądania każdej złotówki – powiedział Obidziński.

Wisła Kraków: Ile wynosi dług Białej Gwiazdy?

W ubiegłym miesiącu Tomasz Jażdżyński ujawnił, że dług Wisły Kraków wynosi 35 milionów złotych. Jednak dzięki wypracowanym zyskom, Biała Gwiazda spłaca zadłużenie, które na tę chwilę opiewa na kwotę nieco ponad 33 milionów złotych.

Największy dług małopolski klub ma u miasta, który wynosi 4,8 milionów złotych. Na szczęście dzięki porozumieniu, udało się wynegocjować jego spłatę w ratach do 2020 roku, które spłaca Ekstraklasa SA. Organizacja bierze pieniądze z puli, które trafiłyby do ekipy za udział w rozgrywkach.

W ostatnim sezonie Wisła Kraków zajęła 9. miejsce w tabeli Ekstraklasy. Jednak w kolejnym sezonie, wielokrotny mistrz Polski zamierza poprawić ten rezultat.

RadioZET.pl/sportowefakty.pl/MW