Co się stanie, jak Wisła Kraków wycofa się z rozgrywek? Ile drużyn spadnie?

Maciej Walasek
14.12.2018 19:44
Wisła Kraków
fot. PAP

Najprawdopodobniej Wisła Kraków nie zdoła uporać się z problemami i wycofa się z rozgrywek LOTTO Ekstraklasy. Jak będzie wyglądać sytuacja w lidze, gdy zabraknie w niej zespołu Białej Gwiazdy?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku  

Od czasów, kiedy Wisła Kraków rządziła na polskich boiskach minęło wiele lat. Dodatkowo nikt nie myślał, że taki klub może mieć większy problem poza murawą niż na niej. Biała Gwiazda ma ogromny dług sięgający 30 milionów złotych. Chociaż drużynie pomógł Jakub Błaszczykowski, to nie wystarczyło, bo teraz inwestorzy, którzy mieli przejąć zespół wycofali się.

Jaki los czeka Wisłę? Prawdopodobny scenariusz będzie wyglądał tak, że krakowski klub rozegra dwa ostatnie mecze w Ekstraklasie, a wiosną rozpocznie zmagania znacznie niżej. Takie są przepisy, które mówią o tym, że jeśli drużyna przed rozpoczęciem rozgrywek mistrzowskich lub w czasie ich trwania zrezygnuje z dalszego uczestnictwa, spadnie o dwie klasy rozgrywkowe.

Problemy Wisły Kraków: Jak będzie wyglądać tabela? Kto spadnie z ligi?

W obliczu kłopotów Wisły, ważne było spotkanie z Wisłą Płock. Dzięki temu, że Biała Gwiazda zagrała z tą ekipą, zanotowała 50 procent meczów w sezonie, przez co jej dotychczasowe wyniki będą liczyły się w tabeli. Natomiast w rundzie wiosennej, każda drużyna, która miała z nią grać otrzyma walkowera, czyli trzy punkty.

Dodatkowo, kiedy Wisła Kraków pożegna się z Ekstraklasą , to jednocześnie na koniec sezonu z najwyższych rozgrywek w Polsce odpadnie tylko jeden najsłabszy zespół.

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/sport.pl/MW