Ekstraklasa: Czerwona kartka i pięć bramek, porażka Wisły Kraków

Andreas Nicolaides
22.04.2019 17:28
Wisła Kraków - Wisła Płock

W meczu 31. kolejki Ekstraklasy Wisła Kraków przegrała u siebie z Wisłą Płock 2:3. Gospodarze kończyli mecz w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Łukasza Burligi. W drugim meczu Miedź Legnica zremisowała z Zagłębiem Sosnowiec.

Wisła Kraków objęła prowadzenie po golu Sławomira Peszki w 31. minucie. Pięć minut później ten sam zawodnik podwyższył na 2:0.

Na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy Mateusz Szwoch zdobył bramkę kontaktową.

Po zmianie stron Biała Gwiazda musiała sobie radzić w osłabionym składzie. W 52. minucie za czerwoną kartkę wyleciał z boiska Łukasz Burliga. Wykorzystali to goście. Dzięki dwóm bramkom Oskara Zawady Wisła Płock odwróciła wynik i ostatecznie wygrała 3:2.

W ostatnich meczach 31. kolejki Górnik Zabrze zmierzy się z Arką Gdynia, a Korona Kielce podejmie Śląsk Wrocław.