Ekstraklasa: Wisła Kraków ogrywa Koronę. Legia zwycięża w Gdyni

11.02.2017 22:31

Wisła Kraków pokonała na własnym stadionie Koronę Kielce 2:0. Arka Gdynia uległa na własnym stadionie Legii Warszawa 0:1.

WK fot. PAP

Piłkarze Wisły Kraków w swoim pierwszym spotkaniu ligowym w 2017 roku pokonali na własnym stadionie Koronę Kielce 2:0. Trener gospodarzy Hiszpan Kiko Ramirez, który objął tę funkcję w trakcie przerwy zimowej, zaskoczył kibiców zestawieniem pierwszej jedenastki.

Drużyna Ramireza objęła prowadzenie w 12. minucie. Wisła kolejnych szans na bramkę szukała w kontrach . Jedna z nich w 78. minucie zakończyła się faulem Diawa na Rafale Boguskim. Sędzia podyktował rzut karny. Strzał Pawła Brożka odbił co prawda Michal Peskovic, ale dobitka tego samego zawodnika była już skuteczna.

Wisła Kraków - Korona Kielce 2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Patryk Małecki (12), 2:0 Paweł Brożek (79).

Zagłosuj

Czy Legia Warszawa zdobędzie tytuł Mistrza Polski w sezonie 2016/2017?

Legia Warszawa na swój pierwszy mecz rundy wiosennej udała się do mroźnej Gdyni. Przed rozpoczęciem rozgrywek w mediach dużo mówiło się o powrocie do formy reprezentanta Polski Tomasz Jodłowca, który rundę jesienną z powodów osobistych miał wyjątkowo nieudaną.

Doniesienie to potwierdził swoją grą i golem z 39 minuty dającym Legionistom pierwsze wiosenne zwycięstwo. Przed drużyną Jacka Magiery czas przygotowań do czwartkowego spotkania z Ajaxem Amsterdam w Lidze Europy.

Arka Gdynia - Legia Warszawa 0:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Tomasz Jodłowiec (39).