Zamknij

Ekstraklasa: Połowa meczów ostatniej kolejki bez VAR-u. Boniek tłumaczy decyzję

Krzysztof Sobczak
08.04.2019 16:46
Połowa meczów ekstraklasy bez VAR-u
fot. Jan GRACZYNSKI/East News

Połowa meczów 30. kolejki Lotto Ekstraklasy odbędzie się bez pomocy systemu VAR. Polski Związek Piłki Nożnej wybrał już spotkania, na których sędziowie będą mogli liczyć na technologiczne wsparcie. Najbardziej rozczarowani mogą być kibice w Lubinie i w Poznaniu.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Wszystkie mecze ostatniej kolejki sezonu zasadniczego ekstraklasy odbędą się w sobotę 13 kwietnia o godz. 18. To stwarza problemy, bo PZPN dysponuje tylko czterema wozami VAR i ponownie musi wybierać, na których spotkaniach będzie on dostępny, a na których nie.

30. kolejka ekstraklasy: Które mecze z VAR-em?

Wideoweryfikacja będzie dostępna na spotkaniach: Arka Gdynia – Miedź Legnica, Cracovia – Lechia Gdańsk, Legia Warszawa – Pogoń Szczecin oraz Zagłębie Sosnowiec – Wisła Płock. Oznacza to, że np. mecz Lecha Poznań z Jagiellonią Białystok, który może wyrzucić jedną z tych drużyn z górnej ósemki, odbędzie się bez wsparcia VAR-u.

Podobnie rzecz wygląda w przypadku starcia Zagłębia Lubin z Wisłą Kraków. Zajmująca obecnie 9. pozycję "Biała Gwiazda", jeśli wywalczy trzy punkty, może wyprzedzić Lecha, Pogoń, Jagiellonię i... Zagłębie Lubin. Arbitrzy będą musieli być bardzo uważni, by nie skrzywdzić jeden z tych drużyn.

Zbigniew Boniek tłumaczy decyzję PZPN

"Niestety w jeden dzień możemy zrobić tylko cztery mecze. Wybraliśmy mecze, które mogą decydować o MP i o spadku" - tłumaczy prezes PZPN Zbigniew Boniek. Problem w tym, że o mistrzostwie kraju i i degradacji decydować będą spotkania 37. kolejki, a w 30. ważą się losy podziału na grupę mistrzowską i spadkową. Tutaj kilka zespołów: Wisła Kraków, Zagłębie Lubin, Jagiellonia Białystok i Lech Poznań zostały bez pomocy technologii.

Program 30. kolejki Lotto Ekstraklasa (13.04, godz. 18):

z VAR-em:
Arka Gdynia – Miedź Legnica   
Cracovia – Lechia Gdańsk
Legia Warszawa – Pogoń Szczecin     
Zagłębie Sosnowiec – Wisła Płock

Bez VAR-u:
Zagłębie Lubin - Wisła Kraków
Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze
Lech Poznań - Jagiellonia Białystok
Piast Gliwice - Korona Kielce

RadioZET.pl/KS