Ekstraklasa: Nowy trener Zagłębia Sosnowiec

Maciej Walasek
15.10.2018 18:45
Valdas Ivanauskas
fot. Zagłębie Sosnowiec/Facebook

Litwin Valdas Ivanauskas został trenerem piłkarzy beniaminka ekstraklasy Zagłębia Sosnowiec. Zastąpił Dariusza Dudka, który przed tygodniem zrezygnował z pracy, a w poniedziałek objął pierwszoligowy GKS Katowice.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebook

Litewski szkoleniowiec podpisał kontrakt obowiązujący do końca sezonu.

- Klub gra w ekstraklasie, wcześniej był awans i to jest bardzo fajna sprawa. Obecnie sytuacja drużyny jest trudna, ale widzę możliwość wyjścia z niej. Chciałbym utrzymać zespół w ekstraklasie i ten cel jest możliwy do zrealizowania. Znałem wcześniej niektórych zawodników Zagłębia z polskiej ligi i klubów zagranicznych – powiedział trener, cytowany przez stronę internetową klubu.

Zaznaczył, że dużo rozumie po polsku, a do końca roku postara się także mówić w tym języku.

Litwin był ostatnio dyrektorem generalnym i szefem skautingu w białoruskim Dynamie Brześć. Wcześniej prowadził m.in. szkocki zespół Heart of Midlothian, niemiecki Carl Zeiss Jena i Ethnikos Achnas z Cypru. Był także szkoleniowcem reprezentacji Litwy do lat 18, a latach 2003-05 asystentem w sztabie swojej drużyny narodowej.

Jako piłkarz grał m.in. w Żalgirisie Wilno, CSKA Moskwa, Austrii Wiedeń, Hamburgerze SV i austriackiego St. Poelten.

Zobacz także

Jego asystentem w Zagłebiu został Robertas Poskus, były reprezentant Litwy, gracz m.in. Widzewa Łódź i Polonii Warszawa.

52-letni Ivanauskas w poniedziałek podpisał kontrakt, poprowadził trening, a w sobotę zadebiutuje w ligowym meczu z Miedzią Legnica.

W 11 kolejkach sosnowiczanie zgromadzili siedem punktów i stracili najwięcej bramek w lidze - 24. W tabeli zajmują przedostanie miejsce.

Dudek prowadził Zagłębie od 21 sierpnia 2017 roku i była to jego pierwsza praca w roli głównego szkoleniowca. W sezonie 2017/18 wywalczył z tym klubem awans do ekstraklasy.

RadioZET.pl/PAP/MW