Zamknij

Trzech pseudokibiców z zarzutami ws. meczu Górnika z Legią

Andreas Nicolaides
18.07.2017 17:55
Trzech pseudokibiców z zarzutami ws. meczu Górnika z Legią
fot. PAP/EPA

Trzech śląskich kibiców w wieku 24-28 lat usłyszało zarzuty czynnego udziału w zbiegowisku i dopuszczenia się w jego trakcie zamachu na osoby i mienie, do czego doszło przed sobotnim meczem Górnika Zabrze z Legią Warszawa, rozegranym na zabrzańskim stadionie.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Jak podali zabrzańscy policjanci we wtorkowym komunikacie, podejrzani objęci zostali policyjnym dozorem - dwa razy w tygodniu muszą stawiać się w jednostce policji. Prokuratura nałożyła na nich także poręczenie majątkowe. Zatrzymani nie mogę też zbliżać się na odległość mniejszą niż 100 metrów do stadionu przy ul. Roosevelta, gdy trwają na nim imprezy sportowe.

Za popełnione przestępstwa mężczyznom grozi kara do 3 lat więzienia.

Z relacji funkcjonariuszy wynika, że do chuligańskiego zdarzenia doszło w sobotę jeszcze przed rozpoczęciem meczu na stadionie Górnika. Na ul. Roosevelta kibice gospodarzy i gości usiłowali doprowadzić do konfrontacji. "Szybka i zdecydowana reakcja policjantów, którzy zainterweniowali zanim inne osoby zdołały dołączyć do kilku szarpiących się, uniemożliwiła eskalację konfliktu" – podano.

Mundurowi zatrzymali w związku z tym trzech mężczyzn. To mieszkańcy Pyskowic, Rybnika i Rudy Śląskiej, którzy mają odpowiednio 24, 25 i 28 lat.

Zatrzymanych doprowadzono do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty występku o charakterze chuligańskim, polegającym na czynnym udziale w zbiegowisku, którego uczestnicy dopuścili się zamachu na osoby i mienie. O dalszym losie mężczyzn zadecyduje sąd.

Sobotni mecz Górnika Zabrze z Legią Warszawa w ramach pierwszej kolejki sezonu piłkarskiej ekstraklasy zakończył się wynikiem 3:1.

RadioZET.pl/PAP/AN