Ekstraklasa: Sześć osób usłyszało zarzuty po meczu Piast - Górnik

Krzysztof Sobczak
06.03.2018 16:36
Piast - Górnik
fot. PAP

Zarzuty naruszenia ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych oraz naruszenia nietykalności cielesnej i znieważenia funkcjonariuszy usłyszało sześciu pseudokibiców zatrzymanych po sobotnich zamieszkach na stadionie Piasta Gliwice – podała prokuratura.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Sobotni mecz piłkarskiej ekstraklasy Piasta Gliwice z Górnikiem Zabrze został zakończony przed czasem na skutek chuligańskich wybryków części kibiców gospodarzy, którzy zniszczyli fragment ogrodzenia i wbiegli na boisko w 80. minucie. Przerwa trwała 38 minut, a potem spiker ogłosił decyzję o zakończeniu spotkania. Krótko po tych zajściach policja zatrzymała siedmiu mężczyzn.

Zobacz także

Sześć osób z zarzutami

Zastępca szefa Prokuratury Rejonowej Gliwice-Wschód Marcin Masłowski powiedział we wtorek PAP, że trzej z nich są podejrzani o naruszenie przepisów ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, dwaj usłyszeli zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej policjantów, a jeden – znieważenia funkcjonariusza. Siódmy zatrzymany został przesłuchany w charakterze świadka.

Rozlicz PIT i pomóż dzieciom z Fundacji Radia ZET. Ściągnij darmowy program

- To zarzuty stawiane podejrzanym na obecnym etapie śledztwa, które jest dynamiczne i rozwojowe - zaznaczył prok. Masłowski. Jak podaje prokuratura, podejrzani pseudokibice generalnie przyznali się do winy, jeden twierdził, że niewiele pamięta, bo był pijany.

Poręczenia majątkowe i areszt

Wobec czterech szalikowców prokuratura zastosowała poręczenia majątkowe i zakazy stadionowe. Dwaj pozostali trafili do zakładów karnych – byli poszukiwany do odbycia kar, m.in. za rozbój.

Policjanci analizują zapisy stadionowego monitoringu i zapowiadają, że grono zatrzymanych po burdach może się zwiększyć.

Oba kluby zostały ukarane przez Komisję Ligi.

RadioZET.pl/PAP/KS