Ekstraklasa: Kto mistrzem Polski? Analizujemy wszystkie scenariusze

Andreas Nicolaides
10.05.2018 09:57
Legia Warszawa
fot. PAP/EPA

Legia Warszawa na dwie kolejki przed końcem Ekstraklasy jest bliska zdobycia tytułu mistrza Polski. Co musi się stać, aby po mistrzostwo sięgnął Lech Poznań lub Jagiellonia? Przedstawiamy wszystkie scenariusze walki o tytuł w ostatnich dwóch kolejkach.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zagłosuj

Kto zostanie mistrzem Polski?

Liczba głosów:

Legia jest zależna tylko od siebie. Jeśli wygra dwa ostatnie mecze, to zdobędzie tytuł. Co więcej - mistrzostwo zapewni jej nawet remis i zwycięstwo. Drużyna ze stolicy Polski w tabeli Ekstraklasy ma bowiem trzy punkty przewagi nad Jagiellonią i aż pięć "oczek" więcej od Lecha Poznań.

Mistrzostwo Polski Legia może zdobyć już w niedzielę - jeśli w 36. kolejce wygra u siebie z Górnikiem Zabrze, a Jagiellonia nie pokona na wyjeździe Zagłębie Lubin. Wtedy zespół z Warszawy przed ostatnią serią spotkań będzie mieć pięć lub nawet sześć punktów przewagi nad Jagą i co najmniej pięć nad Lechem, który na wyjeździe grać będzie z Wisłą Kraków.

Ekstraklasa: co musi się stać, żeby mistrzostwo zdobyła Jagiellonia?

Jeśli Legia i Jagiellonia wygrają swoje mecze, to wszystko rozstrzygnie się w ostatniej kolejce. Wtedy Jaga będzie trzymać kciuki za... Lecha Poznań, który u siebie podejmie właśnie Legię. W przypadku zwycięstwa klubu z Białegostoku i porażki Legii z Lechem, mistrzem Polski zostanie Jaga, bo w rundzie zasadniczej Ekstraklasy ma lepszy bilans w bezpośrednich starciach z Legią.

Tak samo w przypadku, gdy Legia przegra u siebie z Górnikiem, a Jaga wygra z Zagłębiem Lubin. Wtedy to Jagiellonia wskoczy na pierwsze miejsce w tabeli i w ostatniej kolejce będzie zależna tylko od siebie.

Ekstraklasa: co musi się stać, żeby mistrzostwo zdobył Lech?

W najgorszej sytuacji jest Lech Poznań, który musi liczyć na to, że Legia nie wygra z Górnikiem w 36. kolejce, a w 37. kolejce sam Kolejorz pokona klub z Warszawy w bezpośrednim pojedynku. Ponadto w dwóch ostatnich kolejkach Jagiellonia nie może zdobyć więcej niż cztery punkty.

Mecze 36. kolejki Ekstraklasy:

Wisła Kraków - Lech Poznań
Legia Warszawa - Górnik Zabrze
Zagłębie Lubin - Jagiellonia

Mecze 37. kolejki Ekstraklasy:

Jagiellonia - Wisła Płock
Lech Poznań - Legia Warszawa

TO RÓWNIEŻ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/AN