Zamknij

Sławomir Peszko zabrał głos po brutalnym faulu: To wszystko przez mundial [FOTO]

Maciej Walasek
21.07.2018 14:03
Sławomir Peszko
fot. Instagram

Sławomir Peszko skomentował swój brutalny faul w meczu z Jagiellonią Białystok. Piłkarz Lechii Gdańsk przeprosił za incydent. Jednocześnie 33-latek tłumaczył się, że głównym powodem jego zachowania jest frustracja, którą przeżył po fatalnych mistrzostwach świata.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W jednym z dwóch piątkowych meczów nowego sezonu ekstraklasy, Jagiellonia Białystok podejmowała Lechię Gdańsk. W doliczonym czasie gry przy stanie 1:0 dla gości, Peszko w niegroźnej sytuacji brutalnie kopnął Novikovasa. Sędzia natychmiast sięgnął po czerwoną kartkę. Jednak na tym się nie skończy, a zawodnik najprawdopodobniej zostanie dodatkowo ukarany przez Komisję Ligi.

Zobacz także

Teraz reprezentant Polski zabrał głos po tym incydencie. Piłkarz wstawił post na Instagramie, w którym przeprosił za swoje zachowanie i wyjaśnił, w czym tkwi problem.

- Chciałbym się odnieść i zarazem przeprosić za wczorajszy faul w meczu z Jagiellonią. Frustracja, którą przeżywałem po fatalnych MŚ oraz krytyka jaka na mnie spadła przez ostatnie tygodnie wpłynęła na mnie bardziej niż myślałem – napisał Peszko.

- Chciałem szybko wrócić do gry w Lechii, a okazało się, że nie jestem gotowy emocjonalnie. Niektórzy odbiorą to jako zwykły wpis, jednak bardzo przeżywam to, co zrobiłem – dodał.

Ostatecznie Jagiellonia przegrała z Lechią 1:0.

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/MW