Ekstraklasa: Śląsk remisuje w Płocku. Lechia wygrywa i wraca na fotel lidera

12.02.2017 20:18

Wisła Płock zremisowała na własnym stadionie ze Śląskiem Wrocław 1:1. Jagiellonia Białystok uległa w Gdańsku Lechii 0:3.

Lechia fot. PAP

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebook

Kibice w Płocku na bramki musieli czekać niemal do końca spotkania. W 82. minucie szybką akcję w kierunku płockiej bramki zainicjował Morioka, na polu karnym wypatrzył Roberta Picha, który pięknym technicznym strzałem posłał piłkę nad próbującym interweniować Sewerynem Kiełpinem. Czwarty celny strzał gości tym razem został zamieniony w gola.

Już w doliczonym czasie, po długo trwającej zmianie zawodników Śląska, Kante zakręcił w polu karnym bramkarzem gości i wpakował piłkę do siatki, zdobywając wyrównującego gola. Za chwilę sędzia odgwizdał koniec spotkania.

Wisła Płock - Śląsk Wrocław 1:1 (0:0).
Bramki: 0:1 Robert Pich (82), 1:1 Jose Kante (90+3).

W Gdańsku po rozpoczęciu rundy wiosennej humory wśród sympatyków klubu mogą dopisywać. Lechia zdeklasowała swojego rywala z Białegostoku wbijając mu trzy bramki. Istny koncert zaprezentowali bracia Paixao. Marco wpisał się na listę strzelców w 11 i 70. minucie. Jego brat Flavio z rzutu karnego w końcówce spotkanie ustalił wynik na 3:0.

Dzięki zwycięstwu drużyna prowadzona przez Piotr Nowaka powróciła na fotel lidera LOTTO Ekstraklasy.

Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok 3:0 (1:0).
Bramki: 1:0 Marco Paixao (11-głową), 2:0 Marco Paixao (70), 3:0 Flavio Paixao (84-karny).