Ekstraklasa: Wysokie zwycięstwo Śląska Wrocław na zakończenie sezonu

18.05.2019 17:57

Śląsk Wrocław pokonał w ostatnim meczu sezonu Arkę Gdynia 4:0. Wcześniej oba zespoły zagwarantowały sobie przyszłoroczny udział w najwyższej lidze w Polsce.

Ekstraklasa: Wysokie zwycięstwo Śląska Wrocław na zakończenie sezonu fot. PAP

Śląsk rozpoczął lepiej mecz. Gospodarze zepchnęli rywali do obrony i wyprowadzali atak za atakiem. Akcje Wojskowych rozgrywane w szybkim tempie, często bez przyjmowania piłki, mogły się podobać.

Swoją przewagę wrocławianie udokumentowali w 12. minucie. Po koronkowej akcji Marcin Robak zagrał piętą do Piotra Celebana, a ten z kilku metrów huknął na bramkę Arki. Pavels Steinbors odbił pierwsze uderzenie, ale wobec dobitki Roberta Picha był bez szans.

Śląsk - Arka: Gospodarze otworzyli wynik meczu

Goście bramce Śląska zagrozili dopiero po 20 minutach gry. Mateusz Młyński dośrodkował w pole karne, Jakub Słowik interweniował niepewnie, ale piłka przeleciała obok bramki.

Chwilę później było 2:0. Mariusz Pawelec przejął piłkę w środku pola, zagrał do Robaka, ten do Mateusza Cholewiaka, a akcję strzałem z bliska sfinalizował Pich. Cała akcja była rozegrana bez przyjmowania piłki i mogłaby być materiałem szkoleniowym.

Od tego momentu spotkanie się wyrównało, ale nadal akcje Śląska były groźniejsze. Arka grała wolno, schematycznie i bez pomysłu. Na dodatek od 39. minuty gdynianie musieli sobie radzić w dziesiątkę. Adam Deja przerwał faulem kontrę Wojskowych i dostał żółtą kartką, a ponieważ było to jego drugie upomnienie, musiał opuścić boisko.

Po zmianie stron zdecydowaną przewagę uzyskał Śląsk, a grająca w osłabieniu Arka cofnięta na własną połowę szukała szans na kontaktowego gola w kontratakach. Znacznie groźniejsze były jednak ataki wrocławian i szybko mogły przynieść trzecią bramkę, ale Steinbors popisał się świetną interwencją po strzale Jakuba Łobojki z pola karnego.

Śląsk - Arka: Wrocławianie przypieczętowali zwycięstwo

Kilka chwil później sędzia Daniel Stefański odgwizdał faul na Robaku i wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Pich, ale nie miał nawet szans na skompletowanie hat tricka, bo arbiter po weryfikacji wideo zmienił swoją decyzję .

Napór Śląska w końcu przyniósł efekt. Po rozegraniu rzutu rożnego Robak zakręcił w polu karnym obrońcami Arki i mocnym uderzeniem z bliska nie dał szans bramkarzowi Arki. Kilka minut później napastnik Wojskowych miał już na koncie dwa gole. Po kolejnej szybkiej, składnej akcji piłka trafiła do Robaka na siódmy metr, a ten nie miał problemu z posłaniem jej do siatki.

Więcej emocji już we Wrocławiu nie było. Śląsk nadal atakował, ale tempo było już wyraźnie wolniejsze, a Arka wyczekiwała końcowego gwizdka. Dzięki wygranej Wojskowi na koniec sezonu wyprzedzili w tabeli gdynian.

Śląsk Wrocław - Arka Gdynia 4:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Robert Pich (12), 2:0 Robert Pich (22), 3:0 Marcin Robak (65), 4:0 Marcin Robak (71).