Ekstraklasa: Sandecja Nowy Sącz żegna się z ekstraklasą!

12.05.2018 18:14

Piłkarze Sandecji Nowy Sącz przegrali w Mielcu z Cracovią 0:1 w 36. kolejce i już nie mają szans na utrzymanie w ekstraklasie. Drugi spadkowicz zostanie wyłoniony za tydzień. Będzie nim Piast Gliwice lub Bruk-Bet Termalica Nieciecza, które zmierzą się ze sobą.

Sandecja Nowy Sącz fot. PAP

Krakowianie byli bliscy zdobycia gola w 27. minucie, kiedy po ładnym strzale z rzutu wolnego Hiszpana Javiego Hernandeza piłka odbiła się od jednego z sądeczan i poleciała na róg. Ten sam gracz był współautorem gola, który padł dwie minuty później. Po jego zagraniu piłka - dosyć przypadkowo - trafiła do Michała Helika, który umieścił ją w siatce.

W 51. min. odżyły nadzieje sądeczan na osiągnięcie korzystnego rezultatu. Wtedy to pochodzący z Brazylii Bułgar Diego Ferraresso sfaulował w swoim polu karnym Filipa Piszczka i sędzia podyktował "jedenastkę". Do piłki podszedł Maciej Małkowski, ale uderzył ją za słabo i Adam Wilk obronił.

Kilka minut później mogło być 1:1, ale Wilkowi pomógł Helik, który wybił piłkę niemal z linii bramkowej po zagraniu Dawida Szufryna.

Mecz rozegrano na stadionie Stali Mielec, gdyż na obiekcie w Niecieczy - gdzie Sandecja w tym sezonie grała jako gospodarz - w tym samym czasie występowali zawodnicy Bruk-Betu Termaliki.

Sandecja Nowy Sącz - Cracovia Kraków 0:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Michał Helik (29).