Ekstraklasa: Szalony mecz w Niecieczy, Diaw trafiał do obu bramek

16.02.2018 19:33
Sandecja - Korona

W meczu otwierającym 23. kolejkę LOTTO Ekstraklasy Sandecja Nowy Sącz zremisowała w Niecieczy z Koroną Kielce 3:3. Prawdziwy rollercoaster przeżył stoper złocisto-krwistych, Elhadji Diaw.

W 71. minucie Senegalczyk - po błędzie bramkarza Alomerovicia - strzelił samobójczego gola. Niespełna 10 minut później trafił już do właściwej bramki i, jak się później okazało, zapewnił swojej drużynie jeden punkt. Wcześniej Korona dwukrotnie obejmowała prowadzenie, ale nie potrafiła go zbyt długo utrzymać.

Ten punkt niewiele dał obu drużynom. Korona pozostała na 5. miejscu, natomiast Sandecja przeskoczyła jedną pozycję (13.), ale i tak po tej kolejce może spaść na samo dno. Obecnie Piast i Pogoń tracą do niej dwa punkty, a Termalica jedno "oczko".

Sandecja Nowy Sącz - Korona Kielce 3:3

Bramki: Filip Piszczek (23.), Michal Piter-Bućko (48.), Elhadji Diaw (71. - samobój) - Goran Cvijanović (8.), Nika Kaczarawa (40.), Elhadji Diaw (80.)