Ekstraklasa: Remisy Piasta, Śląska i Cracovii

07.04.2018 21:00

W ostatniej kolejce sezonu zasadniczego piłkarskiej ekstraklasy spotkania na własnym stadionie zremisowały: Piast Gliwice, Śląsk Wrocław i Cracovia.

Śląsk Wrocław - Korona Kielce fot. PAP

Ekstraklasa: Remis w Gliwicach

Piast Gliwice zremisował na własnym stadionie Bruk-Bet Termalicą Nieciecza 1:1 w sobotnim meczu ostatniej kolejki sezonu zasadniczego piłkarskiej ekstraklasy. Gliwiczanie stracili gola w 90. minucie.

Goście rozpoczęli spotkanie cofnięci, zmuszając rywali do ataku pozycyjnego. Po kwadransie gliwiczanie objęli prowadzenie. Najpierw mocno uderzył z 16 metrów Tom Hateley, a bramkarz przyjezdnych wybił piłkę z trudem na róg. Po chwili wyjmował ją z siatki, kiedy Jakub Czerwiński wykorzystał podanie Tomasza Jodłowca. Asekuracyjna „akcja ratunkowa” Artioma Putiwcewa się nie powiodła.

Pod koniec spotkania napór gości się nasilał. Jeszcze lepszą okazję do wyrównania miał dwie minuty przed końcem Roman Gergel – nie zdołał pokonać bramkarza z kilku metrów. W 90. minucie punkt dał gościom niepilnowany z polu karnym Piasta rezerwowy Vladislavs Gutkovskis.

Piast Gliwice - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Jakub Czerwiński (15), 1:1 Vladislavs Gutkovskis (90).

Ekstraklasa: Śląsk wciąż bez zwycięstwa w rundzie wiosennej

Wrocławianie zostali zepchnięci do głębokiej obrony i mieli duże problemy z wyjściem z własnej połowy. Śląsk nie potrafił wymienić trzech, czterech podań. Ich gra ograniczała się do kopania piłki do przodu i czekania na rywala pod własnym polem karnym.

Kiedy wydawało się, że jeżeli ktoś strzeli gola w pierwszej połowie, będzie to Korona, gospodarze przeprowadzili składną akcje, po której w polu karnym znalazł się Sito Riera. Hiszpana próbował powstrzymać Akos Kecskes, ale tak niefortunnie, że powalił go na ziemię. Sędzia wskazał na jedenasty metr, a karnego na gola zamienił Marcin Robak.

Po przerwie Śląsk oddalił grę od własnego pola karnego, ale nadal przy piłce utrzymywali się goście. I w końcu swoją przewagę udokumentowali golem. Po dośrodkowaniu z lewej strony piłka trafiła do zupełnie niepilnowanego Ivana Jukica, który z bliska strzałem głową trafił do siatki.

Śląsk Wrocław – Korona Kielce 1:1 (1:0)

Bramka: 1:0 Marcin Robak (45-karny), 1:1 Ivan Jukic (53-głową).

Ekstraklasa: Podział punktów w Krakowie

Piłkarze Cracovii w ostatnim meczu pierwszej fazy rozgrywek ekstraklasy zremisowali 2:2 na swoim stadionie z KGHM Zagłębie Lubin.

Po sennej pierwszej połowie więcej emocji kibice przeżywali w drugiej odsłonie. Pierwsze gola zdobyło Zagłębie. Po strzale z narożnika pola karnego Jakuba Maresa piłka, po rękach krakowskiego golkipera, wpadła do siatki.

Cracovia wyrównała w 72. min. Krzysztof Piątek wykorzystał wówczas rzut karny, który został podyktowany za faul na Mateuszu Wdowiaku. Także Piątek zdobył gola na 2:1. W 76. min. - pod dośrodkowaniu z rzutu rożnego Denissa Rakelsa - napastnik "Pasów" dobił piłkę do siatki.

Krakowianie mieli świetne okazje, aby postawić kropkę nad "i", ale to Zagłębie zdobyło jeszcze gola. W doliczonym czasie gry celnym strzałem z daleka popisał się Bartłomiej Pawłowski. Zaraz po tym wydarzaniu na trybuny został odesłany trener Cracovii Michał Probierz.

Cracovia Kraków - KGHM Zagłębie Lubin 2:2 (0:0)

Bramki: 0:1 Jakub Mares (51), 1:1 Krzysztof Piątek (72-karny), 2:1 Krzysztof Piątek (76), 2:2 Bartłomiej Pawłowski (90+1).