Lech Poznań ma nowego zawodnika. Rekordowy transfer

Maciej Walasek
02.07.2018 15:07
Pedro Tiba
fot. lechpoznan.pl

Portugalski pomocnik Pedro Tiba został piłkarzem Lecha Poznań - poinformował w poniedziałek klub. 29-letni zawodnik podpisał trzyletni kontrakt i jest on trzecim nowym graczem pozyskanym przez Lecha w letnim okienku transferowym.

Tiba jest wychowankiem portugalskiego CA Valdevez. W przeszłości grał m.in. w greckim AGS Kastoria, portugalskich Vitorii Setubal i Sportingu Braga, a także w hiszpańskim Realu Valladolid. W ostatnim sezonie występował w GD Chaves, zespole, który zajął szóste miejsce w lidze portugalskiej.

- Pedro jest zawodnikiem, który przede wszystkim ma wzmocnić rywalizację w środku pola. Cechuje go duża mobilność, odpowiedzialność, zaangażowanie oraz bardzo dobre wyszkolenie taktyczno-techniczne. Jego atutem jest umiejętność kierowania tempem gry, potrafi utrzymać się przy piłce, swoim podaniem rozpocząć akcję ofensywną i oddać dobry strzał z dystansu - powiedział dyrektor działu skautingu "Kolejorza" Tomasz Wichniarek cytowany na oficjalnej stronie klubowej.

Zobacz także

Sam piłkarz przyznał, że miał oferty z innych klubów, ale zdecydował się na występy w polskiej ekstraklasie.

- Głównym powodem takiego kroku był fakt, że tutaj mogę walczyć o tytuły. Wiem, że w nowym sezonie walczymy o mistrzostwo Polski i właśnie po to przyszedłem do Poznania. Jestem przede wszystkim zawodnikiem, który gra pod drużynę i dla drużyny, zawsze daję z siebie wszystko. Nie chcę jednak za dużo o sobie mówić. Wolę, żeby kibice zobaczyli mnie podczas gry i sami ocenili. Moja dobra gra będzie moją najlepszą wizytówką - przyznał.

Tiba to trzeci transfer Lecha w przerwie letniej, wcześniej do trzeciego drużyny poprzedniego sezonu dołączyli obrońca Tomasz Cywka oraz bramkarz Karol Szymański.

Po zakończeniu rozgrywek z Lechem pożegnali się Ukrainiec Ołeksij Chobłenko, Austriak Emir Dilaver, Chorwat Mario Situm, Radosław Majewski, Jakub Moder i Jakub Serafin.

RadioZET.pl/PAP/MW