Ekstraklasa: Podział punktów w Krakowie. Pogoń remisuje z Cracovią

19.02.2017 18:02

Piłkarze Cracovii, w pierwszym tegorocznym spotkaniu ligowym na ich stadionie, zremisowali w niedzielę z Pogonią Szczecin 1:1.

Ekstraklasa fot. PAP

Mecz rozpoczął się od dwóch dobrych akcji Portowców. W pierwszej minucie bliski zdobycia gola był Seiya Kitano, ale w ostatniej chwili piłkę spod jego nóg wybił Hubert Wołąkiewicz. W drugim przypadku sytuację zakończył sędzia z powodu spalonego.

Po pierwszych minutach inicjatywę przejęła Cracovia, ale do przerwy niewiele z tego wynikało. W 41. minucie boisko musiał opuścić Miroslav Covilo, który doznał kontuzji po zderzeniu z Jarosław Fojutem.

„Pasy” objęły prowadzenie w pierwszej minucie drugiej połowy. Po zagraniu Sebastiana Stebleckiego piłkę głową skierował przed pole karne Jakub Wójciki, gdzie był Krzysztof Piątek. Wbiegł on w „16” Pogoni (źle ustawieni obrońcy Pogoni nie zdołali go zatrzymać), a mając przed sobą tylko Jakuba Słowika, zawodnik Cracovii z łatwością go pokonał.

Niedługo cieszyli się krakowianie z wyniku 1:0. W 51. minucie po - zagraniu z prawej strony Kamila Drygasa - celną „główką” popisał się Adam Frączczak. Cracovia przeprowadziła jeszcze kilka groźnych akcji, ale wynik meczu nie uległ już zmianie.

W ósmej minucie rozpoczęły się "niepokoje" na sektorze gości. Przybysze ze Szczecina próbowali dostać się do sektora buforowego, a pięć minut później udało się to pseudokibicom Cracovii. Wskutek interwencji służb porządkowych nie doszło do starcia zwaśnionych grup. Sytuacja szybko została opanowana.