Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Piłkarze Lechii Gdańsk zagrają w czarnych strojach. To hołd dla Pawła Adamowicza [FOTO]

09.02.2019 14:24
sport

Piłkarze Lechii Gdańsk podczas sobotniego meczu z Pogonią Szczecin zagrają w czarnych strojach. W ten sposób zawodnicy i klub chcą złożyć hołd zamordowanemu prezydentowi Gdańska, Pawłowi Adamowiczowi.

Piłkarze Lechii Gdańsk zagrają w czarnych strojach. To hołd dla Pawła Adamowicza [FOTO] fot. Twitter

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku  

Lechia Gdańsk składa hołd Pawłowi Adamowiczowi. Sobotni mecz 21. kolejki Ekstraklasy będzie dla gdańszczan inauguracją rundy wiosennej, w którym gospodarze podejmą u siebie Pogoń Szczecin. W spotkaniu zawodnicy Lechii zagrają w czarnych strojach. To decyzja szefów klubu, którzy w ten sposób chcą uczcić tragiczną śmierć prezydenta Gdańska.

Ponadto w szatni zespołu zawiśnie koszulka z numerem „53” i nazwiskiem Adamowicz. Obok pojawi się też ramka ze zdjęciem zmarłego. Dodatkowo sam mecz poprzedzi minuta ciszy, a na stadionie rozegrany zostanie utwór „Sound of Silence”. Czarne koszulki nie trafią do sprzedaży, ale zostaną przekazane na cele charytatywne. Mecz Lechii z Pogonią Szczecin rozpocznie się o godzinie 20.30.

Śmierć Pawła Adamowicza

Paweł Adamowicz został zaatakowany podczas finału WOŚP. Po ugodzeniu nożem trafił do gdańskiego szpitala, w którym w wyniku poniesionych obrażeń zmarł w poniedziałek 14 stycznia. Miał 53 lata.

TO RÓWNIEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/eurosport.tvn24.pl/MW

Oceń