Ekstraklasa: Ważne zwycięstwo Piasta, Arka myślami w Warszawie

27.04.2018 19:50

Walczący o utrzymanie w Lotto Ekstraklasie Piast Gliwice rozbił na wyjeździe Arkę Gdynia 5:1. Podopieczni Leszka Ojrzyńskiego myślami byli już chyba w Warszawie, gdzie 2 maja zagrają z Legią w finale Pucharu Polski.

Arka Gdynia - Piast Gliwice fot. PAP

Przed starciem z Arką gliwiczanie mieli tylko dwa punkty przewagi nad strefą spadkową. Teraz to już pięć "oczek", co w trudnym położeniu stawia Termalicę oraz zamykającą całą stawkę Sandecję.

Zawodnicy Waldemara Fornalika prowadzenie objęli w 25. minucie dzięki kapitalnemu uderzeniu z dystansu Sasy Zivca. Gospodarze mogli i powinni odpowiedzieć jeszcze w pierwszej połowie, ale rzutu karnego nie wykorzystał Mateusz Szwoch.

W drugiej części spotkania piłkarze urządzili sobie kanonadę. Przyjezdni szybko podwyższyli na 3:0 za sprawą Hateleya i Zivca. Arka podjęła jeszcze rękawice, gdy w 62. minucie gola - jak się później okazało honorowego - zdobył Maciej Jankowski. Tymczasem gliwiczanie jeszcze dwukrotnie pokonali Szmatułę - na listę strzelców wpisali się Martin Konczkowski i Michal Papadopulos.

Gdynianie kończyli mecz w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Marcusa da Silvy.

Arka Gdynia - Piast Gliwice 1:5

Bramki: Maciej Jankowski (62.) - Sasa Zivec (25., 51.), Tom Hateley (50. - karny), Martin Konczkowski (82.), Michal Papadopulos (90+2)