Zamieszki w Gliwicach: Piast wydał oświadczenie

Maciej Walasek
04.03.2018 10:26
Piast Gliwice - Górnik Zabrze
fot. PAP

Zarząd Piasta Gliwice w nocnym oświadczeniu potępił chuligańskie wybryki, które doprowadziły do przedwczesnego zakończenia sobotniego meczu piłkarskiej ekstraklasy z Górnikiem Zabrze na gliwickim stadionie i przeprosił "prawdziwych kibiców".

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W 80. minucie, przy prowadzeniu gospodarzy 1:0, grupa kibiców Piasta zniszczyła część ogrodzenia, kilku wbiegło na murawę. Interweniowali najpierw ochroniarze, potem policjanci. Po 38-minutowej przerwie zapadła decyzja o zakończeniu meczu.

Karami i rozstrzygnięciem spotkania zajmie się w poniedziałek Komisja Ligi spółki Ekstraklasa, prowadzącej rozgrywki,

- Klub do zabezpieczenia wyznaczył większe siły niż wynikało to z wymogów ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Służby ochrony w trakcie zdarzeń ujęły kilku sprawców naruszeń ustawy i zostali oni przekazani policji. Klub deklaruje pełne wsparcie działań i współpracę w kwestii ukarania sprawców zdarzeń – napisali działacze Piasta. Zaznaczyli, że potępiają wydarzenia, do jakich doszło na stadionie.

- Nie ma miejsca na tego typu zachowania. Cierpi na tym nie tylko klub, ale cała społeczność piłkarska w Polsce – podkreślili.

Jednocześnie przeprosili "wszystkich prawdziwych kibiców, którzy byli świadkami tej sytuacji".

Piłkarze gospodarzy uspokajali chuliganów, jednak delegat PZPN w porozumieniu z policją podjął decyzję o przedwczesnym zakończeniu spotkania, z racji braku bezpieczeństwa na stadionie.

RadioZET.pl/PAP/MW