Skandal na meczu Ekstraklasy: zamieszki kibiców w Gliwicach [ZDJĘCIA]

Maciej Walasek
04.03.2018 10:40
skandal podczas meczu Piasta Gliwice z Górnikiem Zabrze
fot. Twitter

Mecz piłkarskiej ekstraklasy Piasta Gliwice z Górnikiem Zabrze został zakończony przed czasem na skutek chuligańskich wybryków części kibiców gospodarzy, którzy zniszczyli fragment ogrodzenia i wbiegli na boisko w 80. minucie.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W ostatnim sobotnim meczu 26. kolejki polskiej ekstraklasy pomiędzy Piastem Gliwice, a Górnikiem Zabrze doszło do skandalicznych zachowań. Najpierw w 73. minucie część kibiców Piasta urządziła mały "pokaz pirotechniczny", chwilę potem zniszczyli część ogrodzenia i kilku wbiegło na boisko. Sędzia przerwał grę i nakazał graczom zejście z murawy.

Na nic zdało się tłumaczenie spikera i gliwickich piłkarzy. Większość widzów okrzykami potępiła chuliganów. Na boisku pojawili się policjanci, także na koniach i z psami. Kilku chuliganów zostało wyprowadzonych ze stadionu. Dopiero wizyta na trybunie szalikowców kapitana gospodarzy Gerarda Badii i bramkarza Jakuba Szmatuły oraz jego prośby uspokoiły atmosferę. Policjanci zostali na murawie, a po 38 minutach spiker ogłosił, że spotkanie zostało zakończone.

RadioZET.pl/PAP, Twitter/MW