Ekstraklasa: Nieudany powrót Zagłębia Sosnowiec

23.07.2018 19:58

Zagłębie Sosnowiec nie poszło w ślady drugiego beniaminka Lotto Ekstraklas Miedzi Legnica i przegrało inauguracyjne spotkanie z Piastem Gliwiece 1:2. Podopieczni Dariusza Dudka pierwsi objęli prowadzenie, ale nie potrafili go utrzymać.

Zagłębie Sosnowiec - Piast Gliwice fot. PAP

Zagłębie powróciło do najwyższej klasy rozgrywkowej po 10 latach, ale tego ponownego debiutu nie zaliczy do udanych. Wszystko układało się dobrze do 67. minuty.

Po pierwszej połowie sosnowiczanie prowadzili 1:0 po trafieniu Vamary Sanogo. Po zmianie stron Piast jednak poprawił skuteczność i zdołał przechylić szalę zwycięstwa na własną korzyść. Gole zdobyli Aleksandr Sedlar z karnego oraz Tomasz Jodłowiec, który popisał się kapitalnym uderzeniem z dystansu.

Gliwiczanie "wskoczyli" na 2. pozycję, którą zajmują wraz ze Śląskiem Wrocław. Liderem po 1. kolejce jest Zagłębie Lubin, które ograło mistrza, Legię, 3:1.

Zagłębie Sosnowiec - Piast Gliwice 1:2

Bramki: Vamara Sanogo (36.) - Aleksandar Sedlar (67. - karny), Tomasz Jodłowiec (80.)