Ekstraklasa: Dziś możemy poznać mistrza Polski. Co musi zrobić Piast Gliwice? [SCENARIUSZE]

Maciej Walasek
15.05.2019 10:36
Piast Gliwice
fot. PAP

Piast Gliwice, Legia Warszawa, a może Lechia Gdańsk? Już dziś możemy poznać mistrza Polski w sezonie 2018/19. Zobacz, co się musi stać, żeby to gliwiczanie cieszyli się z tytułu, a co musi zrobić Legia, aby wciąż liczyć się w walce o pierwsze miejsce.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Piast Gliwice już dziś może cieszyć się z tytułu mistrza Polski. To, co nie udało im się trzy lata temu, dzisiaj może stać się rzeczywistością. Przypomnijmy, że w sezonie 2015/16 gliwiczanie stali przed ogromną szansą wywalczenia czempionatu na krajowym podwórku. Wówczas o mistrzostwie decydowała ostatnia kolejka. W tabeli Piast był drugi, ale miał tyle samo punktów, co pierwsza Legia. Ostatecznie po tytuł sięgnęli legioniści, którzy pokonali u siebie Pogoń Szczecin, a Ślązacy przegrali z Zagłębiem Lubin.

Ekstraklasa: Piast Gliwice mistrzem Polski już w środę? [SCENARIUSZE]

Historia zatoczyła koło i znów walka o tytuł toczy się między tymi zespołami. Końcówka sezonu w wykonaniu gliwiczan jest piorunująca. Podopieczni Waldemara Fornalika wygrali ostatnich pięć meczów i są na najlepszej drodze do tytułu. Tymczasem broniący tytułu piłkarze Legii zagrali w kratkę (dwa zwycięstwa, dwie przegrane i remis).

Pogoń Szczecin - Piast Gliwice: Transmisja TV i online. Gdzie obejrzeć mecz?

Na dwa spotkania przed końcem sezonu Piast Gliwice jest liderem Ekstraklasy z dorobkiem 68 punktów. „Oczko” mniej ma druga Legia. Na trzecim miejscu jest Lechia Gdańsk z dorobkiem 64 punktów, która wciąż ma matematyczne szanse na tytuł.

W środę w ramach 36. kolejki Ekstraklasy te trzy drużyny rozegrają następujące mecze:

Piast Gliwice podejmie na wyjeździe Pogoń Szczecin, Legia Warszawa zagra w Białymstoku z Jagiellonią, a w Poznaniu Lechia zmierzy się z Lechem.

Ekstraklasa: Co się musi stać, żeby Piast Gliwice został mistrzem Polski? [SCENARIUSZE]

Jednak już dziś możemy poznać nowego mistrza Polski. Co się musi stać, żeby Piast Gliwice sięgnął po tytuł? Przedstawiamy

wszystkie możliwe warianty

:

Gliwiczanie już dziś mogą cieszyć się z tytułu najlepszej drużyny w kraju, jeżeli spełnione zostaną dwa warunki: podopieczni Waldemara Fornalika wygrają z Pogonią, a Legia przegra z Jagiellonią. Z kolei Legia, żeby wciąż liczyć się w walce o obronę tytułu nie może pozwolić sobie na przegraną z Jagiellonią. W przeciwnym razie musi liczyć na "pomoc" Pogoni, która wówczas musiałaby pokonać gliwiczan.

Ekstraklasa: Lechia Gdańsk uzależniona od rywali

Lech - Lechia: godzina. O której, kiedy i gdzie obejrzeć mecz Ekstraklasy w TVP? [TRANSMISJA ONLINE I TV]

Jeżeli chodzi o Lechię Gdańsk, to ich sytuacja jest bardziej skomplikowana. Dodatkowo gdańszczanie są uzależnieni od wyników swoich rywali. Zespół prowadzony przez Piotra Stokowca straci szansę na mistrzostwo Polski, jeśli:

  • przegra z Lechem;
  • zremisuje z Lechem, a Piast zremisuje z Pogonią;
  • zremisuje z Lechem, a Legia wygra z Jagiellonią;
  • Piast wygra z Pogonią.

RadioZET.pl/MW