Ekstraklasa: Wszystkie kluby z licencjami, Legia i Wisła pod lupą

Maciej Walasek
14.05.2019 18:36
Legia Warszawa
fot. PAP

Wszystkie kluby występujące w tym sezonie w ekstraklasie otrzymały licencje na kolejną edycję rozgrywek - poinformował Polski Związek Piłki Nożnej. W przypadku dziewięciu z nich nie stwierdzono żadnych uchybień.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

We wtorek odbyło się posiedzenie Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN, która rozpatrywała wnioski klubów o przyznanie licencji na występy w rozgrywkach ekstraklasy oraz rozgrywkach UEFA w sezonie 2019/20 (również wszystkie kluby otrzymały). Na razie nie rozpatrywano spraw beniaminków, czyli Rakowa Częstochowa i ŁKS Łódź.

Komisja postanowiła przyznać licencję Arce Gdynia, Cracovii, Górnikowi Zabrze, Jagiellonii Białystok, Koronie Kielce, Lechowi Poznań, Lechii Gdańsk, Piastowi Gliwice i Zagłębiu Lubin bez zastrzeżeń. W przypadku tych klubów nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości w dokumentacji licencyjnej.

Ekstraklasa: Legia Warszawa z nadzorem finansowym

Pogoń Szczecin oraz Wisła Płock otrzymały licencję z nadzorem infrastrukturalnym, a Legia Warszawa, Śląsk Wrocław i Wisła Kraków - z nadzorem finansowym.

W przypadku Miedzi Legnica licencja jest z nadzorem finansowym i infrastrukturalnym.

Zobacz także

Z kolei Zagłębie Sosnowiec otrzymało licencję z nadzorem finansowym i infrastrukturalnym, a także sankcję regulaminową w postaci obowiązku zapłaty 5 tys. zł za naruszenie kryterium F.01 Podręcznika Licencyjnego.

Wiadomo już, że sosnowiczanie nie utrzymają się w tym sezonie w ekstraklasie i w przyszłym będą występować w pierwszej lidze. Na razie nie wiadomo jeszcze, kto będzie drugim spadkowiczem.

RadioZET.pl/PAP/MW