Zamknij

Ekstraklasa: Mecz Zagłębie Lubin - Górnik Łęczna przełożony

Andreas Nicolaides
10.02.2017 08:52
Zagłębie Lubin
fot. PAP

Zaplanowany na sobotę w Lublinie mecz 21. kolejki piłkarskiej ekstraklasy Górnika Łęczna z Zagłębiem Lubin został przełożony na 7 marca. Powodem są niekorzystne warunki pogodowe na Lubelszczyźnie, zagrażające znaczącym pogorszeniem murawy w kolejnych spotkaniach.

Zobacz także

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Na tę chwilę i obecne warunki pogodowe wszystkie pozostałe stadiony ekstraklasy są gotowe do najbliższej kolejki. W Lublinie też podgrzewano murawę, ale kłopot polega na tym, że tam temperatura przy ziemi jest niższa nawet o dziesięć stopni niż w innych miastach, gdzie zaplanowano mecze. Jeszcze większe podgrzanie murawy mogłoby ją uszkodzić, a ten stadion będzie areną dwóch grupowych meczów Polaków w mistrzostwach Europy do lat 21. W przypadku Lublina, oprócz padającego śniegu i niskiej temperatury, problemem jest bardzo silny wiatr. Górnik i Zagłębie nie grają w Pucharze Polski, więc nie było kłopotu z rezerwowym terminem. Decyzję skonsultowaliśmy z obydwoma klubami i przede wszystkim z greenkeeperem (osobą dbającą o murawę - PAP) Areny Lublin, panem Sebastianem Sadziem - powiedział PAP Marcin Stefański, Dyrektor Logistyki Rozgrywek Ekstraklasy SA.

Jak poinformowała spółka prowadząca rozgrywki, nowym terminem spotkania w Lublinie (tam swoje mecze gra Górnik) jest 7 marca, godz. 18.

Najbliższa kolejka ligowa, zaplanowana od piątku do poniedziałku, będzie pierwszą po zimowej przerwie. Latem i jesienią rozegrano 20 kolejek. Prowadzą Jagiellonia Białystok oraz Lechia Gdańsk - po 39 punktów.

RadioZET.pl/PAP/bia/cegl/AN