Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Kapitan Lecha zagra z Legią. Komisja skróciła karę

21.09.2017 17:21
sport

Komisja ligi skróciła Maciejowi Gajosowi karę z czterech do trzech meczów. Oznacza to, że kapitan Lecha Poznań najprawdopodobniej zagra w hitowym starciu z Legią Warszawa, zaplanowanym na 1 października.

Gajos fot. East News

Pomocnik został ukarany czerwoną kartką w meczu 7. kolejki LOTTO Ekstraklasy przeciwko Arce Gdynia.

Do zdarzenia doszło w 55. min. przy stanie 1:0 dla Lecha. Gajos pod polem karnym gości wyprostowaną nogą zaatakował Patryka Kuna, za co sędzia Tomasz Kwiatkowski usunął kapitana "Kolejorza" z boiska. Poszkodowany piłkarz Arki również opuścił murawę. Lech grając w dziesiątkę strzelił jeszcze dwie bramki i dzięki wygranej został nowym liderem ekstraklasy.

Komisja ligi nałożyła na zawodnika karę absencji w czterech meczach, co oznaczało, że nie mógłby zagrać przeciwko Pogoni Szczecin, Koronie Kielce, Śląskowi Wrocław i Legii Warszawa. Szczególnie w kontekście tego ostatniego, szlagierowego pojedynku, jego nieobecności byłaby bolesna.

Władze Lecha odwołały się więc do tej decyzji, a Najwyższa Komisja Odwoławcza Polskiego Związku Piłki Nożnej zdecydowała się skrócić karę do trzech spotkań. Oznacza to, że Gajos najprawdopodobniej zagra przeciwko mistrzowi Polski. Mecz rozegrany zostanie w niedzielę 1 października o godz. 18 w Poznaniu.

RadioZET.pl/PAP/sport.pl/MP

Oceń