Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Ekstraklasa: Zmiana trenera w ekipie Bruk-Betu Termaliki Nieciecza

20.09.2017 13:45
sport

Maciej Bartoszek został nowym trenerem piłkarzy Bruk-Betu Termaliki Nieciecza. Zastąpił na tym stanowisku Mariusza Rumaka, który został zwolniony w poniedziałek.

Maciej Bartoszek fot. termalica.brukbet.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

40-letni Bartoszek już w czerwcu prowadził rozmowy z klubem z Niecieczy, ale nie osiągnięto wówczas porozumienia i ostatecznie zespół przejął Rumak. Pod jego kierunkiem Bruk-Bet spisywał się jednak słabo. W dziewięciu meczach wywalczył tylko pięć punktów i zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Ostatnio małopolski zespół przegrał cztery kolejne spotkania, w tym prestiżowe derby z Sandecją Nowy Sącz. To przesądziło o dymisji Rumaka.

Bartoszek podpisał umowę ważną do końca obecnego sezonu. Nowy szkoleniowiec Bruk-Betu pracę trenerską zaczynał w Zdroju Ciechocinek. Potem prowadził Kanię Gostyń i Unię Janikowo. W 2010 roku po raz pierwszy przejął zespół z ekstraklasy – GKS Bełchatów. Później jeszcze pracował w Pelikanie Łowicz, Legionovii Legionowo i Zawiszy Bydgoszcz.

11 kwietnia 2016 roku został trenerem pierwszoligowej Chojniczanki Chojnice, 10 listopada ubiegłego roku skorzystał z oferty ekstraklasowej Korony Kielce, którą doprowadził do piątego miejsca na koniec sezonu. Mimo to nowi właściciele kieleckiego klubu rozwiązali z nim kontrakt.

W Bruk-Becie Bartoszkowi pomagać będą Piotr Tworek jako drugi trener i Kamil Kuzera pełniący funkcję asystenta. Debiut na ławce trenerskiej Bruk-Betu Bartoszek zaliczy w sobotę w spotkaniu z Lechią Gdańsk, które zostanie rozegrane w Niecieczy.

RadioZET.pl/PAP/AN

Oceń