Ekstraklasa: Mecz pełen zwrotów akcji, Legia coraz bliżej mistrzostwa

09.05.2018 20:04

Legia Warszawa w meczu 35. kolejki Ekstraklasy wygrała na własnym boisku z Wisłą Płock 3:2. Tym samym umocniła się na prowadzeniu w ligowej tabeli.

Legia Warszawa fot. PAP/EPA

Mistrzowie Polski objęli prowadzenie w 35. minucie po golu Cafu, który został trafiony piłką przez bramkarza rywali, który próbował wybić ją po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Po przerwie na 2:0 strzelił Michał Kucharczyk. Gdy wydawało się, że Legia pewnie zdobędzie trzy punkty, za odrabianie strat wzięli się goście. Najpierw po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę głową do bramki skierował Alan Uryga, a po chwili pięknym strzałem z woleja popisał się Kamil Biliński. Chwilę wcześniej za czerwoną kartkę z boiska wyleciał obrońca Legii, Mauricio.

Gola na wagę zwycięstwa strzelił w 87. minucie Cafu, który dobił strzał Sebastiana Szymańskiego. W tej akcji fatalny błąd popełnił Dominik Furman, który w prosty sposób stracił futbolówkę pod własnym polem karnym.

W tabeli Ekstraklasy Legia ma pięć punktów przewagi nad drugim Lechem Poznań i sześć więcej od trzeciej Jagiellonii. Obie te ekipy zmierzą się w bezpośrednim pojedynku o godz. 20.30.