Ekstraklasa: Legia rozbiła Śląsk Wrocław, hat-trick Hamalainena

16.02.2018 22:26
Kasper Hamalainen

Legia Warszawa pewnie pokonała Śląsk Wrocław 4:1 w meczu 23. kolejki LOTTO Ekstraklasy. Bohaterem spotkania został Kasper Hamalainen, który zdobył pierwszego w karierze hat-tricka.

Do strzelenia trzech goli Fin potrzebował 10 minut. Rozpoczął w 23. minucie, kiedy wykorzystał znakomite dogranie Eduardo da Silvy. Następnie trafił z dystansu, a potem zamknął centrę Łukasza Brozia.

Śląsk odpowiedział bramką Picha, ale jeszcze przed przerwą gospodarze podwyższyli na 4:1 za sprawą Jarosława Niezgody. Po przerwie gole już nie padły, choć obie drużyny miały kilka okazji. Najlepszą zmarnował Pich, którego uderzenie na linii bramkowej zatrzymał Pazdan.

Bez względu na wyniki innych spotkań, Legia pozostanie liderem po tej kolejce. Obecnie ma 5 punktów przewagi nad Jagiellonią, która w sobotę zmierzy się z Cracovią.

Legia Warszawa - Śląsk Wrocław 4:1

Bramki: Kasper Hamalainen (23., 30., 33.), Jarosław Niezgoda (45.+1) - Robert Pich (36.)