Ekstraklasa: Legia liderem po pokonaniu Korony Kielce

27.04.2018 22:22
Legia pokonała Koronę

Legia Warszawa pokonała w meczu 33. kolejki Koronę Kielce 3:1 i objęła prowadzenie w tabeli Lotto Ekstraklasy. Na odpowiedzi Lecha Poznań i Jagiellonii Białystok, które przed tą serią gier znajdowały się wyżej od aktualnego mistrza Polski, muszą jednak poczekać.

"Kolejorz" w sobotę zagra u siebie z Górnikiem Zabrze, a "Jaga" w niedzielę podejmie Wisłę Kraków.

Spotkanie z Koroną przebiegało pod dyktando legionistów, którzy jednak nie potrafili udokumentować swojej przewagi golem. Piłka co prawda wpadła do siatki w 40. minucie, ale arbiter po wideoweryfikacji odgwizdał spalonego asystującego w tej sytuacji Sebastiana Szymańskiego.

Chwilę po zmianie stron nie było już żadnych wątpliwości. Szymański przymierzył z ok. 20 metrów i dał swojej drużynie prowadzenie. Gospodarze poszli za ciosem i bardzo szybko podwyższyli na 2:0 za sprawą Niezgody. Kielczanie również mieli swoją okazję, ale Malarz znakomicie obronił uderzenie Kaczarawy.

W 78. minucie arbiter wyrzucił z boiska Kena Kallaste, a Legii przyznał rzut karny. Skutecznym egzekutorem jedenastki okazał się Miroslav Radović. Mimo osłabienia przyjezdni zdołali jeszcze zdobyć honorowego gola, którego autorem był Goran Cvijanović.

Po 33 kolejkach Legia Warszawa ma 60 punktów i jest liderem, ale może jeszcze powrócić na 3. pozycję. Lech zagra w sobotę z Górnikiem, a Jagiellonia z Wisłą Kraków. Obie drużyny muszą wygrać, aby wyprzedzić podopiecznych Deana Klafuricia.

Legia Warszawa - Korona Kielce 3:1

Bramki: Sebastian Szymański (48.), Jarosław Niezgoda (56.), Miroslav Radović (79. - krany) - Goran Cvijanović (89.)