Ekstraklasa: Zmarnowany rzut karny, mecz Lechia - Śląsk na remis

27.07.2018 20:09

W meczu otwierającym 2. kolejkę Ekstraklasy Lechia Gdańsk zremisowała u siebie ze Śląskiem Wrocław 1:1. Mecz obfitował w mnóstwo ciekawych sytuacji.

Lechia - Śląsk fot. PAP/EPA

Gospodarze wyszli na prowadzenie w 13. minucie, kiedy to rzut karny na gola zamienił Flavio Paixao. Napastnik Lechii mógł podwyższyć prowadzenie 20 minut później, gdy znów podszedł do "jedenastki" Tym razem jego strzał obronił jednak bramkarz gości.

Śląsk starał się doprowadzić do wyrównania. W 57. minucie świetną okazję miał Mateusz Cholewiak, ale piłka po jego strzale zatrzymała się na poprzeczce. Gola na wagę remisu udało się zdobyć 26 minut później. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę po strzale głową do siatki skierował Piotr Celeban.

Po dwóch kolejkach obie ekipy mają na koncie po cztery punkty.

Lechia Gdańsk - Śląsk Wrocław 1:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Flavio Paixao (13), 1:1 Piotr Celeban (83).

Lechia Gdańsk: Dusan Kuciak - Joao Nunes (75. Karol Fila), Michał Nalepa, Błażej Augustyn, Filip Mladenovic - Michał Mak (64. Ariel Borysiuk), Daniel Łukasik, Jarosław Kubicki, Patryk Lipski, Lukas Haraslin (66. Paweł Stolarski) - Flavio Paixao.

Śląsk Wrocław: Jakub Słowik - Kamil Dankowski, Piotr Celeban, Wojciech Golla, Mateusz Cholewiak - Farshad Ahmadzadeh, Augusto, Maciej Pałaszewski (76. Mateusz Radecki), Damian Gąska (64. Marcin Robak) - Michał Chrapek (54. Robert Pich), Arkadiusz Piech.