Ekstraklasa: Lechia zremisowała z Zagłębiem, gdańszczanie z małymi szansami na tytuł

12.05.2019 20:08
Lechia Gdańsk - Zagłębie Lubin

Lechia Gdańsk tylko zremisowała w ostatnim niedzielnym meczu 35. kolejki Ekstraklasy z Zagłębiem Lubin 1:1. Tym samym gdańszczanie mają mizerne szanse na zdobycie tytułu mistrza Polski.

Lechia Gdańsk z dużym animuszem rozpoczęli mecz, w pierwszym kwadransie mieli kilka okazji, które można było zamienić na gola. W 2. minucie Flavio Paixao wpadł na pole karne, ale uderzył ponad poprzeczką. Dwa strzały niecelne oddał też w dogodnych sytuacjach Lukas Haraslin, bliski szczęścia był również Filip Mladenovic. I choć biało-zieloni dominowali na boisku, to tuż przed końcem pierwszej połowy Zagłębie zaskoczyło gospodarzy. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego żaden z obrońców Lechii nie potrafił wybić piłki, która spadła pod nogi kapitanowi Zagłębia Lubomirowi Guldanowi i ten strzałem z kilku metrów nie dał szans Kuciakowi.

W drugiej połowie nadzieję na wygranie meczu dał Lechii rezerwowy Michał Mak, który przy niezdecydowanej postawie obrońców gości strzelił do siatki z paru metrów między nogami golkipera Zagłębia. Ataki Lechii były jednak nieskuteczne, a w doliczonym czasie gry o mały włos trzech punktów z Gdańska nie wywiozło Zagłębie, zmierzającą do pustej bramki piłkę wybił jednak Karol Fila.

Lechia Gdańsk - KGHM Zagłębie Lubin 1:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Lubomir Guldan (44), 1:1 Michał Mak (77).