Ekstraklasa: Świetne widowisko w Kielcach, wygrana Legii

28.07.2019 17:39
Korona Kielce - Legia Warszawa

Legia Warszawa wygrała na wyjeździe z Koroną Kielce 2:1 w meczu 2. kolejki Ekstraklasy. Bohaterem meczu został Walerian Gwilia, który rzutem na taśmę zapewnił wicemistrzowi Polski trzy punkty.

Na początku spotkania nieco lepiej zaprezentowali się gospodarze, którzy bliscy objęcia prowadzenia byli po strzałach Wato Arweładze i Michala Papadopulosa, jednak w obydwu przypadkach piłka poszybowała nad poprzeczką. Legia skutecznie odpowiedziała w 25. minucie, kiedy po zgraniu Pawła Stolarskiego futbolówkę w siatce umieścił Arvydas Novikovas, wyprowadzając swój zespół na prowadzenie.

Podrażnieni kielczanie ruszyli do odrabiania strat, jednak sporym problemem okazało się sforsowanie warszawskiej obrony. Dwukrotnie po szybkim dryblingu na strzał z kilku metrów decydował się Matej Pucko, ale uderzenia Słoweńca były blokowane przez piłkarzy Legii. Kiedy wydawało się, że do przerwy Korona będzie schodzić z jednobramkową stratą, po akcji lewą stroną boiska i dograniu piłki przez Puckę, na listę strzelców wpisał się Papadopulos.

Pierwszy kwadrans po przerwie wyglądał podobnie jak w pierwszej połowie – delikatną przewagę miała Korona, jednak podopieczni trenera Gino Lettieriego nie potrafili przełożyć tego na sytuacje bramkowe.

Korona - Legia: Znakomita końcówka Legii

Z kolei warszawianie dogodną sytuację stworzyli sobie w 59. minucie, jednak Artur Jędrzejczyk uderzył zbyt lekko i piłkę opanował bramkarz gospodarzy. Stoper Legii zrehabilitować mógł się kwadrans później, ale tym razem futbolówka po strzale głową poszybowała obok słupka.

W ostatnim kwadransie meczu obydwie drużyny próbowały jeszcze przeprowadzić skuteczną akcję, co ostatecznie udało się gościom. W 94. minucie, po dograniu piłki przeze Jose Kante, bramkę z pięciu metrów zdobył wprowadzony w drugiej połowie Walerian Gwilia, a chwilę później sędzia zakończył spotkanie.

Korona Kielce – Legia Warszawa 1:2 (1:1).

Bramka: 0:1 Arvydas Novikovas (25), 1:1 Michal Papadopulos (45), 1:2 Walerian Gwilia (90+4).