Ekstraklasa: Bezbramkowy remis w Kielcach, fatalny mecz Lecha Poznań

30.03.2019 22:42

Korona Kielce zremisowała z Lechem Poznań 0:0 w trzecim sobotnim meczu 27. kolejki ekstraklasy. Z bardzo słabej strony pokazali się piłkarze Lecha Poznań, którzy w całym meczu nie potrafili oddać ani jednego celnego strzału.

Korona Kielce - Lech Poznań fot. PAP

Korona Kielce bezbramkowo zremisowała z Lechem Poznań. Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy już w 4. minucie powinni wyjść na prowadzenie, jednak z kilku metrów przestrzelił Adnan Kovacevic. W kolejnych minutach tempo gry znacznie spadło, obydwie drużyny miały problem z szybkim i skutecznym wyprowadzeniem akcji, notując przy tym sporo strat.

Przed przerwą na listę strzelców wpisać się mogli Felicio Brown Forbes oraz Wato Arweładze, ale skutecznie przy ich uderzeniach interweniował bramkarz "Kolejorza".

Korona Kielce - Lech Poznań: Nieudane akcje Kolejorza

Na początku drugiej połowy na strzał z dystansu zdecydował się Michael Gardawski, jednak z małymi problemami futbolówkę opanował Jasmin Buric. Kilka minut później na podobne uderzenie z bocznej strefy boiska zdecydował się Mihai Radut, ale piłka poszybowała tuż nad bramką Korony.

Wraz z upływem minut gra toczyła się w coraz szybszym tempie, czego efektem były kolejne akcje podbramkowe. W 60. minucie, po zgraniu piłki przez Łukasza Kosakiewicza, z okolic 7. metra uderzał Matej Pucko, ale w ostatniej chwili strzał Słoweńca zdołał zablokować Nikola Vujadinovic. Osiem minut później z podobnej odległości strzelał Arweładze, jednak minimalnie chybił.

W ostatnim kwadransie obydwie drużyny stworzyły sobie sytuacje strzeleckie, ale wynik nie uległ już zmianie i spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

Dla kielczan był to szósty mecz z rzędu na własnym stadionie, w którym nie zdobyli kompletu punktów.

Korona Kielce – Lech Poznań 0:0