Ekstraklasa: Górnik lepszy od Korony, Angulo najlepszym strzelcem w lidze

18.05.2019 18:02

Korona Kielce przegrała na własnym stadionie w meczu 37. kolejki Ekstraklasy z Górnikiem Zabrze 0:3. Dwie bramki zdobył Igor Angulo, który został najlepszym strzelcem w lidze.

Korona Kielce - Górnik Zabrze fot. PAP

Spotkanie dużo lepiej rozpoczęli goście, którzy już w 2. minucie mogli objąć prowadzenie, jednak niepilnowany Igor Angulo nieczysto przyjął piłkę. Siedem minut później po szybkim rajdzie w pole karne na strzał zdecydował się Jesus Jimenez, ale skutecznie w tej sytuacji interweniował bramkarz Korony.

Kolejną groźną akcję Górnik przeprowadził w 28. minucie, kiedy po dośrodkowaniu Gryszkiewicza blisko umieszczenia piłki w siatce był wprowadzony chwilę wcześniej Kamil Zapolnik, ale efektowną paradą popisał się Michał Miśkiewicz, który kilka minut później pewnie wybronił także strzał Waleriana Gwilii.

Korona - Górnik: Nieskuteczni gospodarze

Kielczanie po raz pierwszy zagrozili rywalom na początku drugiej połowy, kiedy Ivan Jukic zdecydował się na strzał z kilkunastu metrów, ale minimalnie chybił. Bośniak na listę strzelców wpisać mógł się także kilkanaście minut później, jednak piłka po jego uderzeniu sprzed pola karnego odbiła się od słupka i wyszła poza boisko.

Goście skutecznie odpowiedzieli w 69. minucie. Po faulu na Zapolniku, do rzutu wolnego tuż przed polem karnym podszedł Angulo i mocnym uderzeniem skierował piłkę do siatki, która wcześniej odbiła się jeszcze od Olivera Petraka.

Kolejną groźną akcję Górnik przeprowadził w 80. minucie, kiedy po raz drugi w tym meczu piłkę do siatki skierował Angulo, jednak po konsultacji z VAR arbiter anulował bramkę odgwizdując wcześniej spalonego. Za tę akcję goście zrehabilitowali się pięć minut później, gdy po szybkim rajdzie w pole karne gola na 0:2 zdobył Łukasz Wolsztyński.

Strata kolejnej bramki podziałała na kielczan demotywująco, co tuż przed końcem meczu wykorzystał Górnik, gdy po strzale z dystansu Angulo bramkarz Korony po raz trzeci musiał wyciągać piłkę z siatki.

Ostatecznie w lidze Korona z dorobkiem 47 punktów zajęła 10. miejsce. Górnik zdobył o jeden mniej i uplasował się pozycję niżej.

Korona Kielce – Górnik Zabrze 0:3 (0:0).

Bramka: 0:1 Igor Angulo (69-wolny), 0:2 Łukasz Wolsztyński (87), 0:3 Igor Angulo (90).