Komisja Ligi przyznaje walkowera, Legia mistrzem Polski!

Maciej Walasek
20.05.2018 21:27
Piłkarze Legii Warszawa
fot. PAP

Po pilnym posiedzeniu członkowie Komisji Ligi przyznali walkowera Legii Warszawa. Decyzja oznacza, że stołeczny klub po raz trzeci z rzędu został mistrzem Polski.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W 76. minucie mecz został przerwany przy stanie 2:0 dla Legii. Za bramką Arkadiusza Malarza, kibice Lecha rzucali z trybun różne przedmioty. Po chwili sytuacja pogorszyła się. Kibice gospodarzy próbowali dostać się na murawę, dlatego piłkarze obu zespołów zeszli do szatni. Po kilku minutach mecz został przerwany, a zawodnicy Legii zaczęli świętować zdobycie mistrzostwa Polski.

W związku z wydarzeniami w Poznaniu w trybie pilnym zwołano posiedzenie Komisji Ligi. Ostatecznie członkowie podjęli decyzję o przyznaniu Legii walkowera i już oficjalnie piłkarze stołecznego klubu mogli celebrować trzecie z rzędu mistrzostwo Polski.

- Obradująca w trybie pilnym Komisja Ligi podjęła decyzję o weryfikacji wyniku meczu 37. kolejki Lech Poznań – Legia Warszawa jako walkower na korzyść drużyny gości - czytamy w oświadczeniu

- Decyzja taka została podjęta z powodu przerwania meczu na skutek zachowania kibiców drużyny gospodarzy. W związku z deklaracją Lecha Poznań, że nie będzie składać odwołania od tej decyzji, rozstrzygnięcie meczu i decyzja o przyznaniu 3 punktów Legii Warszawa staje się wykonalna. Na skutek tej decyzji Legia Warszawa ma 70 punktów i zapewniony tytuł mistrza Polski. Lech Poznań ma 60 punktów i trzecie miejsce na podium.

RadioZET.pl/ekstraklasa.org/MW