Ekstraklasa: Nowy trener Wisły Płock

Maciej Walasek
10.10.2018 19:33
Piłkarze Wisły Płock
fot. PAP/EPA

Funkcje pierwszego trenera ekstraklasowej Wisły Płock objął w środę Hiszpan - José Antonio Vicuña Ochandorena, znany jako Kibu Vicuna. Poprzedni szkoleniowiec piłkarzy płockiego zespołu Dariusz Dźwigała rozwiązał umowę z klubem za porozumieniem stron po sobotniej porażce Wisły w wyjazdowym meczu z Pogonią Szczecin (0:4).

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebook

Nowy szkoleniowiec Wisły Płock w swojej karierze był między innymi asystentem trenera Jana Urbana, od czerwca samodzielnie prowadził litewski FK Trakai. Po 12 kolejkach na koncie drużyny było siedem zwycięstw, trzy remisy i dwie porażki.

Hiszpan nie spotkał się w środę z dziennikarzami, bowiem zbyt późno dojechał do Płocka z Litwy, gdzie uzgadniał szczegóły swojego odejścia z FK Trakai. Podpisał kontrakt do końca sezonu 2018/2019 z opcją przedłużenia.

Zobacz także

W czwartek rano zespół, wraz z nowym trenerem i jego asystentem Tomaszem Tchórzem, wyjeżdża na trzydniowe zgrupowanie do Grodziska Wielkopolskiego. Na obiektach sportowych w tym mieście zawodnicy trenowali przed rozpoczęciem sezonu 2018/2019. Teraz będą się tam przygotowywać do dalszej części rozgrywek, już pod okiem nowego szkoleniowca.

Na sobotę, 13 października, planowane jest rozegranie meczu sparingowego z zajmującą 14. pozycję w 1. lidze - Wartą Poznań.

Po spotkaniu z Wartą drużyna wraca do Płocka, gdzie będziemy kontynuować przygotowania do wyjazdowego spotkania 12. kolejki ekstraklasy z Zagłębiem Lubin, zaplanowanego na niedzielę, 21 października, godz. 15:30.

RadioZET.pl/PAP/MW