Kibice Legii przerwali mecz. Poszło o hymn narodowy [FOTO]

Maciej Walasek
03.11.2018 22:03
stadion Legii w kłębach dymu
fot. PAP

Podczas ostatniego sobotniego meczu ekstraklasy pomiędzy Legią Warszawa a Górnikiem Zabrze, kibice gospodarzy przerwali mecz na dziesięć minut. Fani zaapelowali do Polaków, aby ci w trakcie śpiewania hymnu narodowego zamiast słowa "póki" używali "kiedy my żyjemy".

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku  

Kibice aktualnego mistrza Polski dołączyli do akcji #KiedyMyŻyjemy. W związku z tym podczas 14. kolejki ekstraklasy na meczu na popularnej „Żylecie” pojawiła się oprawa, która apelowała do wszystkich Polaków, aby ci używali słów „kiedy my żyjemy”, a nie „póki my żyjemy”.

Później w ruch poszły środki pirotechniczne, a nad stadionem pojawiły się kłęby biało-czerwonego dymu. Sędzia przerwał mecz, a zawodnicy opuścili murawę. Finalnie grę wznowiono po dziesięciu minutach.

Władze Ekstraklasy zdecydowały o włączeniu się w obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Podczas 14. i 15. serii gier przed każdym meczem na boisku pojawia się flaga Polski, zostaje odśpiewany hymn państwowy, a piłkarze wychodzą na boisko w biało-czerwonych szalikach.

RadioZET.pl/MW