Zamknij

Legia bez kibiców w Białymstoku. Fani nie dostali zgody na wejście na stadion

Maciej Walasek
06.05.2018 18:24
kibice Legii

Kibice Legii Warszawa przyjechali do Białegostoku, ale nie mogli wejść na stadion. Przed rozpoczęciem spotkania z Jagiellonią nie dostali zgody na wejście na obiekt i musieli wrócić do stolicy.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Przyczyną nie wpuszczenia kibiców Legii były flagi, których Jagiellonia zabroniła wnosić jeszcze kilka dni temu. Jak podaje legia.net, białostocki zespół pozwolił kibicom mistrza Polski na wniesienie flag na trybunę, które były zaakceptowane. Jednak w niedzielę sprawy przyniosły inny obrót, a umowa już nie obowiązywała. Stowarzyszenie kibiców Legii wydało oświadczenie w tej sprawie.

Zobacz także

- W obecności członków zarządu Legii prezes Jagiellonii, Cezary Kulesza wyraził zgodę na nasze wejście na stadion z flagami. Decyzję tą przekazał do realizacji Agnieszce Syczewskiej z zarządu Jagiellonii. Pani Agnieszka konsekwentnie odmawia nam możliwości wejścia z flagami Legii, stoimy w 900 osób od dwóch godzin pod stadionem i zanosi się, że po raz kolejny meczu z sektora gości nie obejrzymy – czytamy w komunikacie.

W związku z zaistniałą sytuacją na półtorej godziny przed rozpoczęciem spotkania fani mistrza Polski podjęli decyzję o powrocie do Warszawy. Godzinę po ich odwrocie, swoje stanowisko opublikowała Jagiellonia.

- W dniu 25.04.2018 w Komendzie Miejskiej Policji w Białymstoku odbyło się spotkanie z udziałem przedstawicieli Jagiellonii Białystok oraz Legii Warszawa. Podczas tego spotkania ustalono, że nie będzie możliwe wniesienie na trybuny elementów oprawy meczowej, oraz wielkoformatowych symboli klubowych, takich jak flagi i sektorówki, co nie spotkało się ze sprzeciwem ze strony przedstawicieli warszawskiego klubu. Pomimo tych ustaleń kibice Legii przyjechali na mecz do Białegostoku z flagami. Nasz klub nie wydał zgody na wniesienie ich na trybuny. Fani Legii zadecydowali o opuszczeniu parkingu i udaniu się do Warszawy.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/Sportowe Fakty/MW