400 Bad request

Your browser sent an invalid request.

Ekstraklasa: Już tylko dwa punkty przewagi lidera nad Legią

11.03.2019 21:02

Przewaga prowadzącej w tabeli piłkarskiej ekstraklasy Lechii Gdańsk nad Legią Warszawa zmalała do dwóch punktów. Lider w meczu kończącym 25. kolejkę zaledwie zremisował u siebie z walczącą o utrzymanie Wisłą Płock 1:1.

Lechia - Wisła Płock fot. PAP/EPA

Zagłosuj

Kto zdobędzie mistrzostwo Polski?

Goście z Płocka mogli sprawić w poniedziałek sensację. Prowadzili od 52. minuty po golu głową Alana Urygi, ale później zaczęli mieć kłopoty. Ostatnie pół godziny musieli grać w dziesiątkę (druga żółta kartka Grzegorza Kuświka), a w 77. minucie wyrównał z rzutu karnego Portugalczyk Flavio Paixao, dla którego to czternaste trafienie w sezonie.

Lechia, która w poprzedniej kolejce uległa w Lubinie Zagłębiu 1:2, ma obecnie 50 punktów i już tylko o dwa wyprzedza Legię, choć jeszcze niedawno jej przewaga nad obrońcą tytułu wynosiła siedem punktów.

Warszawski zespół (48) wygrał w sobotę na wyjeździe z Arką Gdynia 2:1.

Na trzecie miejsce w tej kolejce awansował Piast Gliwice (43), który wygrał cztery mecze z rzędu. W piątkowych derbach pokonał w Zabrzu Górnika 2:0.

Czwarta Jagiellonia (40) i piąty Lech (39) doznały goryczy porażki w 25. kolejce. Ekipa z Białegostoku przegrała w piątek we Wrocławiu ze Śląskiem 0:2, a poznaniacy w niedzielę ulegli w Legnicy beniaminkowi Miedzi 2:3.