Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Javi Hernandez wyrzucony ze zgrupowania, surowa kara Cracovii

22.06.2019 18:42
sport

Javi Hernandez decyzją sztabu szkoleniowego został przesunięty do powstałego zespołu rezerw. Hiszpan opuścił zgrupowanie w słoweńskiej Radenci, gdzie "Pasy" przygotowują się do nowego sezonu ekstraklasy.

Javier Hernandez fot. PIOTR DZIURMAN/REPORTER

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

O motywach tej decyzji Cracovia poinformowała w specjalnie wydanym oświadczeniu.

- Javi Hernandez zgłosił w Klubie, że dostał nową ofertę i chce odejść z Cracovii za darmo. Zarząd Klubu nie mógł zaakceptować takiej postawy. W porozumieniu z trenerem postanowiono przenieść zawodnika do nowo powstającej II drużyny. Javi Hernandez opuścił zgrupowanie w Radenci i wrócił do Krakowa – napisano.

30-letni Hiszpan trafił do Cracovii w sierpniu zeszłego roku azerskiego FK Gabala i podpisał umowę przez dwa sezony. W minionych rozgrywkach był kluczową postacią zespołu, który zajął czwarte miejsce i wywalczył prawo gry w kwalifikacjach Ligi Europy. Hiszpan był drugim strzelcem zespołu zdobywając 10 bramek. Teraz będzie trenował w reaktywowanym drugim zespołem pod kierunkiem Piotra Gizy. W przyszłym sezonie drużyna wystartuje w rozgrywkach IV ligi.

Cracovia: Powtórka z ubiegłego roku

Z podobnym przypadkiem Cracovia miała do czynienia w zeszłym roku, gdy transfer do szwajcarskiego Lugano próbował wymusić Miroslav Covilo. Zawodnik ten wypowiedział umowę krakowskiemu klubowi i przeniósł się do Szwajcarii dostając warunkową zgodę FIFA na grę w nowym zespole. Sprawa ta jest wciąż przedmiotem sporu prawnego.

Cracovia, która w 1. rundzie kwalifikacji Ligi Europy zagra ze słowackim FC DAC 1904 Dunajska Streda, przygotowuje się do sezonu na obozie w Słowenii. W sobotę o godzinie 18 podopieczni trenera Michała Probierza mieli zagrać sparing z NK Maribor, ale ze względu na obfite opady i ciężki stan murawy mecz ten został przełożony na poniedziałek.

RadioZET.pl/PAP/MW

Oceń