Ekstraklasa: Jagiellonia ucieka Legii, znakomity mecz w Warszawie

27.02.2018 22:30

W hicie 25. kolejki LOTTO Ekstraklasy Jagiellonia Białystok pokonała na wyjeździe Legię Warszawa 2:0. Podopieczni Ireneusza Mamrota umocnili się na pozycji lidera - obecnie mają trzy punkty przewagi nad mistrzem Polski.

Legia - Jagiellonia fot. PAP
Zagłosuj

Która z drużyn zostanie mistrzem Polski?

Gospodarze fatalnie rozpoczęli to spotkanie. W 13. minucie Antolić brutalnie sfaulował Frankowskiego i arbiter - po wideoweryfikacji - wyrzucił gracza Legii z boiska. Od tego momentu Jagiellonia osiągnęła przytłaczającą przewagę, ale grzeszyła nieskutecznością. Duża była w tym jednak zasługa Malarza, który doskonale interweniował przy uderzeniach Bezjaka i Novikovasa.

W 18. minucie piłkę w siatce umieścił Frankowski. Arbiter jeszcze raz skorzystał z VAR-u i bramki nie uznał dopatrując się spalonego Pospisila. W końcówce pierwszej połowy przyjezdni dopięli jednak swego. Malarz sfaulował w polu karnym Bezjaka, a jedenastkę na gola zamienił Novikovas.

Po zmianie stron białostoczanie kontrolowali przebieg gry, a w ostatnich minutach podwyższyli na 2:0. Na listę strzelców wpisał się Karol Świderski. Mistrzowie Polski kończyli ten mecz w dziewiątkę, po drugą żółtą kartkę ujrzał Vesović.

Dzięki zwycięstwu Jagiellonia umocniła się na pozycji lidera ekstraklasy.

Rozlicz PIT i pomóż dzieciom z Fundacji Radia ZET. Ściągnij darmowy program

W równolegle rozegranym spotkaniu Sandecja przegrała w Niecieczy z Zagłębiem Lubin 0:1. Jedynego gola w 43. minucie zdobył Kamil Mazek.