Ekstraklasa: Jagiellonia liderem po zwycięstwie z Lechią

23.02.2018 22:25

Jagiellonia Białystok pokonała w 24. kolejce LOTTO Ekstraklasy Lechię Gdańsk 4:1 i zasiadła w fotelu lidera. Odpowiedź Legii nadejdzie jednak dopiero w sobotę wieczorem - mistrzowie Polski zmierzą się z Cracovią.

Jagiellonia - Lechia fot. PAP

Spotkanie lepiej rozpoczęli goście, którzy w 26. minucie objęli prowadzenie za sprawą najlepszego strzelca zespołu Marco Paixao. Lechiści nie potrafili jednak utrzymać korzystnego rezultatu do przerwy, co więcej, schodzili do szatni z deficytem jednego gola. Najpierw wyrównał Piotr Wlazło, a następnie premierową bramkę w polskiej lidze zdobył Roman Bezjak.

Po zmianie stron Jagiellonia szybko podwyższyła na 3:1. Po raz kolejny pokazał się Martin Pospisil, który notuje znakomity początek 2018 roku. Było to jego trzecie trafienie w trzecim kolejnym meczu. Lechia próbowała odpowiedzieć, ale zamiast tego w końcówce straciła jeszcze jednego gola - na listę strzelców wpisał się Karol Świderski.

Rozlicz PIT i pomóż dzieciom z Fundacji Radia ZET. Ściągnij darmowy program

Dzięki zwycięstwu białostoczanie awansowali na pozycję lidera ekstraklasy. Obecnie mają punkt przewagi nad Legią, która w sobotę wieczorem zmierzy się z Cracovią.

Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk 4:1

Bramki: Piotr Wlazło (31.), Roman Bezjak (42.), Martin Pospisil (53.), Karol Świderski (90.+2) - Marco Paixao (26.)